Dopravní nehody

V této kategorii naleznete řadu konkrétních odpovědí týkajících se řešení následků dopravních nehod, zejména o problematice náhrady újmy na zdraví. Pokud nenaleznete vaši situaci, zavolejte nám nebo napište dotaz.

 

Vážné dopravní nehody vždy řeší policie. Proti viníkovi je obvykle zahájeno trestní stíhání, ve kterém má poškozený řadu práv, která však málokdy využije. Pokud řešíte situaci, kdy ještě nebylo skončeno trestní řízení, poradíme vám, jak postupovat co nejlépe ve vašem zájmu. Nároky na náhradu škody však musíte uplatnit nejpozději při zahájení hlavního líčení. Někdy může být výhodné uplatnit nároky poškozených již v trestním řízení, jindy může být zase výhodnější jednat rovnou s pojišťovnou. Ptejte se nás na vaše nároky. 

 


Zničené kolo při dopravní nehodě

dobrý den, jsem poškozený při DP,viník uznán řidič,srazil mně na kole.poškozené kolo 55tis helma 3tis.stáří 10let,před nehodou vše v bezvadném stavu.Servis určil cenu za komponenty které jsou nutné k uvedení kola do stavu před nehodou na 25 290Kč (bez práce). Pojištovna škodu uzavřela,přesto že kolo je stále nepojízdné a zaslala mi za kolo 10 000Kč a za helmu 620Kč Pokud bych chtěl uvést kolo do stavu jako před nehodou,musím tedy vynaložit vlastní fin. prostředky.Má otázka zní, je to v pořádku? Děkuji za odpovědˇ. .

Autor dotazu: Tomáš

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz.

V této situace ji možné nechat vypracovat  znalecký posudek od znalce v oboru škod na majetku. Můžete ho požádat o zpracování odborného vyjádření k obvyklé ceně kola. To bude dobrý základ pro další jednání s pojišťovnou.

Pokud jste při nehodě utrpěl také újmu na zdraví,…

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Dopravní nehoda v práci

Dobrý den.
Pracuji jako podnikový hasič v chemičce Synthos Kralupy a.s.. V neděli 17.6.2018 jsem po denní směně jel domu a stal jsem se účastníkem dopravní nehody, kdy mi viník nehody nedal přednost a narazil do mě z pravé strany. Mé auto v hodnotě cca 60000,-Kč je na odpis. Policie určila viníka nehody toho , kdo do mě naboural a postoupila vec do správního řízení. Já byl odvezen do nemocnice s podezřením na otřes mozku a pohmožděnou krční páteř. V nemocnici jsem byl hospitalizován od 17.6 19:23hod do 19.6 8:49hod a poté jsem byl propuštěn do domácího ošetřování. Mám bolesti krku a nařízený klid na lůžku. Diagnoza: Cp blokádový syndrom s CC syndromem.
Moje pracovní doba v práci je dvanáctihodinový interval dvě denní a dvě noční a čtyři dny volna. Mám hypotéku a veliké splátky. Polovina platu mi tudíž jde na splátky. V případě nemocenské se mi zkrátí plat a nastane problém vše zaplatil.
Má otázka zní:
1) Mám nárok na nějaké odškodnění od viníka autonehody? A případně kdy jej mohu žádat?
2) Pokud ukončím nemocenskou 8 den po autonehodě a v práci se domluvím na přidělení dovolené na dobu nutnou na vyléčení. Mám i pak nárok na odškodnění od viníka autonehody?
3) Mohu Vás případně požádat o právní zastupování v této věci?

Děkuji za odpověď.

Autor dotazu: Jan

Dobrý den, pane Blažku,

děkujeme za váš dotaz.

Nárok na odškodnění od viníka máte. Rovněž lze  žádat odškodnění přímo od pojišťovny, kde bylo pojištěno vozidlo, které nehodu způsobilo. K úvaze je rovněž možnost řešit celý připad jako pracovní úraz a nároky požadovat nikoliv podle občanského zákoníku, ale podle…

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Odškodnění za úraz při dopravní nehodě

Zraneni syna pri nehode a narok na bolestne

Autor dotazu: MAREK

Dobrý den,

naši kolegové vás budou kontaktovat telefonicky, a proberou s vámi případ vašeho syna a možnosti odškodnění, které lze nárokovat.

Poradna poškozeného

Nehoda se zraněním ve služebním autě

Dobrý den,

dne 8.11.2016 jsem měl dopravní nehodu, při které jsem byl hospitalizován v motolské nemocnici. Jednalo se o nehodu ve služebním vozidle, tedy zároveň o pracovní úraz. Dle šetření PČR je vina na protijedoucím vozidle, který jel do křižovatky na červenou. Při nehodě mi vznikla materiální škoda (auto neřeším, bylo na operativní leasing), kdy nejvyšší položka byla MT iPhone 7, který jsem nevlastnil ani měsíc a PC byla 21190,- Kč. Dále jsem uplatňoval rozbitou el. cigaretu, autokameru, ovládání od automatických vrat, lékařské posudky, parkovné v nemocnici i regulační poplatek. Doposud jsem od pojišťovny Allianz, u které je viník pojištěl, obdržel pouze částku 11910,- jako bolestné a vyčíslenou škodu 5562,- Kč, kdy mi pojišťovna neposkytla žádný rozpis, z čeho částka vychází. Komunikace s nimi vázne a jelikož už od nehody uběhl téměř půlrok a stále se nic moc neděje, rád bych se zeptal, jak dále postupovat. To samé platí i ze strany pojišťovny mého bývalého zaměstnavatele, od které jsem v rámci pracovního úrazu doposud nic neobdržel. Problém je v tom, že krátce po nehodě jsem se odstěhoval do Austrálie a většinu tedy řeším po emailu. Předem děkuji za odpověď. Děkuji. Borovička

Autor dotazu: Filip Borovička

Dobrý den, pane Borovičko,

děkujeme za Váš dotaz.

Posíláme Vám bližší informace k postupu při řešení nároků z vaší dopravní nehody. Máte právo na náhradu veškeré majetkové (poškození   vašich  věcí např.  zničené  oblečení, mobil, el. cigaretu apod.) a nemajetkové újmy v souvislosti s nehodou …

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Nehoda na motorce a odškodnění

Dobrý den obracím se na vás z prosbou o radu. Před rokem jsem mel na motocyklu dopravní nehodu kterou jsem nezavinil .Při nehodě jsem přišel o tři prsty na levé noze dále jsem mel rozdrceny spodek nohy a přeraženou stehenní kost .Dodnes nemohu pořádně chodit. Pojišťovna viníka nehody mi vyplatila 130 000 Kč které mi zaslala složenkou bez jakéhokoli vyrozuměni jak k oné částce dospěli.Jak mohu zjistit zda jsem nemel nárok na větší odškodné a mohu na zaminované pojištovně požadovat odškodné za trvalé následky ? Předem děkuji za odpoved.Radek Busta

Autor dotazu: Radek Busta

Dobrý den, děkujeme za váš dotaz. Postup pojišťovny je nestandardní. Pro prvotní posouzení bychom od vás potřebovali doložit lékařské zprávy, které jste poslal do pojišťovny, a na základě kterých vám poskytla pojistné plnění. A také přehled veškerého dalšího odškodnění, které jste od pojišťovny získal. Při tak vážném úrazu máte další nemalé…

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Předchozí 1 2 3 4 6 8 10 Další


Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím