Dopravní nehoda v práci

Dobrý den.
Pracuji jako podnikový hasič v chemičce Synthos Kralupy a.s.. V neděli 17.6.2018 jsem po denní směně jel domu a stal jsem se účastníkem dopravní nehody, kdy mi viník nehody nedal přednost a narazil do mě z pravé strany. Mé auto v hodnotě cca 60000,-Kč je na odpis. Policie určila viníka nehody toho , kdo do mě naboural a postoupila vec do správního řízení. Já byl odvezen do nemocnice s podezřením na otřes mozku a pohmožděnou krční páteř. V nemocnici jsem byl hospitalizován od 17.6 19:23hod do 19.6 8:49hod a poté jsem byl propuštěn do domácího ošetřování. Mám bolesti krku a nařízený klid na lůžku. Diagnoza: Cp blokádový syndrom s CC syndromem.
Moje pracovní doba v práci je dvanáctihodinový interval dvě denní a dvě noční a čtyři dny volna. Mám hypotéku a veliké splátky. Polovina platu mi tudíž jde na splátky. V případě nemocenské se mi zkrátí plat a nastane problém vše zaplatil.
Má otázka zní:
1) Mám nárok na nějaké odškodnění od viníka autonehody? A případně kdy jej mohu žádat?
2) Pokud ukončím nemocenskou 8 den po autonehodě a v práci se domluvím na přidělení dovolené na dobu nutnou na vyléčení. Mám i pak nárok na odškodnění od viníka autonehody?
3) Mohu Vás případně požádat o právní zastupování v této věci?

Děkuji za odpověď.

Autor dotazu: Jan

Dobrý den, pane Blažku,

děkujeme za váš dotaz.

Nárok na odškodnění od viníka máte. Rovněž lze  žádat odškodnění přímo od pojišťovny, kde bylo pojištěno vozidlo, které nehodu způsobilo. K úvaze je rovněž možnost řešit celý připad jako pracovní úraz a nároky požadovat nikoliv podle občanského zákoníku, ale podle zákoníku práce, a na to navazující právní předpisy.

Rozsah nároků a konkrétní postup s vámi proberou naši kolegové, kteří vás budou v následujících dnech kontaktovat telefonicky.

 

Poradna poškozeného


Reference

Odškodnění za úraz při dopravní nehodě

Josef utrpěl vážný úraz při dopravní nehodě. Naše společnost mu pomohla získat odškodnění, ikdyž už se zdálo, že kvůli pochybění jiného právního zástupce nebude mít nárok na žádné plnění.

Originál reference v příloze

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím