Pojištění odpovědnosti


Pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu

Dobrý den,

způsobil jsem jako zaměstnanec škodu na vozidle zákazníka mého zaměstnavatele. Mám pojistku odpovědnost zaměstnance za škodu a chtěl jsem, aby pojišťovna škodu zaplatila. Ale plnění už dvakrát odmítla. Poprvé z důvodu, že si našla nějakou výluku, a podruhé (odvolal jsem se totiž), si nechali zpracovat odborný posudek a "náhodou" zjistili, že jsem to vlastně nezavinil a tudíž nejsou povinni plnit. Mám pocit, že jejich postup je dost účelový. Nechci veřejně psát, o kterou pojišťovnu jde. Pokud máte zájem, můžete se mého případu ujmout. Připadně budu rád za jakoukoliv radu.

Autor dotazu: Petr M.

Poměrně standardní situace. Bohužel. Záleží na tom, jak dobře je posudek zpracovaný. Je dost možné, že je skutečně účelový a pravda je na vaší straně. Naši kolegové vás budou kontaktovat, aby s vámi dohodli další postup. Řešení bude v podrobné analýze zamítnutí plnění pojišťovnou. Je možné, že se nám podaří rozhodnutí pojišťovny korigovat. …

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Dopravní nehoda se srnou

Dobrý den,

srazila jsem při pracovní cestě na silnici srnu. Škoda na voze asi 50.000,-. Zaměstnavatel nemá havarijní pojištění a chce to po mně zaplatit, protože za škodu jako zaměstnanec odpovídám. Moje pojišťovna, kde mám pojištění odpovědnosti, však plnění zamítla, protože jsem škodu údajně nezavinila. Prý mi srna skočila do cesty a za to nemůžu. Zaměstnavatel však trvá na mém zavinění a i já to cítím tak, že jsem to zavinila. Bylo to na místě, které znám a jela jsem trochu rychleji, takže při dodržení všech pravidel se střetu dalo zabránit. Co byste mi poradili?

Autor dotazu: Ilona D.

Dobrý den, budeme potřebovat podrobnější informace o tom, jak k nehodě došlo, zda byla přivolána Policie, atd. U takových nehod má být přivolána policie, i pokud škoda nepřesáhne 100.000,-. Srna je dle zákona totiž věcí, a v tomto případě věcí cizí, která byla "poškozena". Je velmi pravděpodobné, že pokud nemáte podrobnou dokumentaci škody,…

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím