Pracovní úrazy

Pracovní úrazy jsou velmi častou příčinou poškození zdraví. Poškozený zaměstnanec má právo nejen  na náhradu ušlé mzdy až do výše 100%, ale i úhradu nákladů souvisejících s léčením, a zejména na odškodnění za újmu na zdraví.

 

Panuje mnoho dohadů, jak se odškodňují pracovní úrazy, které nastaly od ledna 2014 do současnosti. Jasněji do této problematiky přineslo vládní nařízení č. 276/2015 Sb., o odškodňování bolesti a ztížení společenského uplatnění způsobené pracovním úrazem nebo nemocí z povolání, které je účinné od 26.10.2015. Odškodnění je pro poškozené nyní výrazně vyšší. Pokud jste utrpěli pracovní úraz a chete mít jistotu, že všechna vaše práva budou uplatněna v plné výši, neváhejte nás oslovit.

 


Odškodnění za pracovní úraz

Dobrý den,stal se mi pracovní úraz,v sobotu na předčase ,jsem válcoval hmotu.Na pravé ruce jsem držel špachtli,špachtle mi uklouzla z ruky a tím rachotem,jsem cuknul a vzalo mi to článek ukazováčku na pravé ruce.Než jsem nějak reagoval a vypnul tlačítkem válce byla to vteřina.
Při šetření jsem porušil BOSP.Držel jsem špatně špachli.Nepoužil jsem nouzové tlačítko.Stalo se to rychle,leknutím, a než nějak reagujete je pozdě.Mám trvalý následek.Uznali mi 20% a to musí schválit pojišťovna,jinak nemám nic.Přijde mi ,že za vše můžu sám a firma od všeho dává ruce pryč.Mám nějaké právo?děkuji.

Autor dotazu: Martin Kroček

Vážený pane Kročku,

děkujeme za váš dotaz. Míra vašeho zaměstnavatelem určeného spoluzavinění se nám zdá bez znalosti dalších detailů poměrně vysoká. Pokud máte zájem jsme připraveni vás v jednání o míře spoluzavinění a výši odškodnění zastupovat. Budeme potřebovat však doplnit více detailů. 

Předem naši klienti…

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Vážný pracovní úraz s trvalými následky

Dobrý den,měl jsem prěd rokem vážný pracovní úraz.Při práci mě srazil kamion,Nedostal jsem žádné bolestné ani za trvalé následky a zajímá mě,zda mohu požadovat náhradu od zaměstnavatele,nebo od pojištovny pachatele,který byl odsouzen.Přišel jsem o nohu,zlomené hrudní obratle atd.poradte prosím.Děkuji Haverland Jiří

Autor dotazu: Haverland Jiří

Vážený pane Haverlande,

děkujeme za váš dotaz. Nároky lze uplatnit jak u viníka přímo, tak u jeho pojišťovny, ale i u vašeho zaměstnavatele, pokud jde tedy o pracovní úraz. Procesně jsou v řešení různé rozdíly a i výše odškodnění může být různá, podle toho kde a jak budete nároky uplatňovat. Pro posouzení vašich nároků od vás…

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Odškodnění za pracovní úraz

Dobrý den mohu se informovat na prac.úraz manžela.Na pracovišti uklouzl na podlaze a pohmoždil si rameno.Marodil od prosince 2014 do dubna 2015.Jezdil na rehabilitace od 6.12 do 20.5.Má nárok alesponˇna nějakou částku na dopravu?Zaměstnavatel tvrdí ,že ne.Dostával peníze pouze jako nemocenskou od sociální zprávy.Má nárok na doplacení rozdílu od zaměstnavatele?U zaměstnavatele vyplnˇoval pouze papír o bolestném.Předem děkuji za vaši odpovědˇ ohledně mého dotazu.Přeji hezký den.

Autor dotazu: Daniela

Dobrý den,

děkujeme za váš dotaz. Pokud jde o pracovní úraz, má váš manžel zcela určitě nárok na doplacení ušlé mzdy do 100%, bolestné a určitě i cestovné a dále další účelně vynaložené výdaje spojené s léčením. Zaměstnavatel nemluví pravdu.  Pokud nám pošlete záznam o pracovním úrazu, sdělíme vám, zda a za jakých podmínek…

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Pracovní úraz na služební cestě

Pracuji ve stavební firmě ,pracovali jsme asi 150 km od sídla firmy. Při jízdě služebním autem došlo k dopravní nehodě kde jsem byl jako spolujezdec jsem v pracovní neschopnosti . Zaměstnavatel tvrdí,že nejde o prac. úraz , protože jsem ještě nebyl v práci . Myslím ,že pokud jsem byl ve služ. autě již jsem v práci byl. Chtěl jsem se zeptat kde je pravda.Děkuji za odpověď Lukeš

Autor dotazu: Lukeš Jan

Vážený pane Lukeši,

pokud došlo k úrazu na služební cestě, půjde o pracovní úraz. Vzhledem k aktuálně platné právní úpravě však bude pro vás mnohem výhodnější řešit vaše nároky podle nového občanského zákoníků, a nikoliv v režimu pracovního práva.  Našim klientů dokážeme za úrazy při dopravních nehodách získat mnohem vyšší…

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Odškodnění za pracovní úraz

Syn měl pracovní úraz a doktor mu na posudku o bolestném ohodnotil 75 body, lékař mu i napsal do zprávy, že byla vypracována podle § 2958 OZ a Metodiky nejvyššího soudu ČR ze dne 14.4.2014, kde hodnota 1 bodu činí 251,28 Kč. Pojišťovna mu přiznala za 1 bod 120,00 Kč.
Děkuji za odpověď.

Autor dotazu: Sýbková

Dobrý den,

bohužel jde o standardní postup pojišťovny. Navíc tento postup je podložený stanoviskem MPSV. Pokud chce váš syn dosáhnout na vyšší odškodnění, musí se bránit soudně. Neváhejte nás kontaktovat za účelem dohodnutí podrobností k dalšímu možnému postupu.

Poradna poškozeného

Předchozí 1 2 3 4 Další


Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Zasílání Newsletteru

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám