Tag: bolestné

Vážný úraz při dopravní nehodě

Dobrý den Jsem Jana (22), chci se zeptat..... 1. listopadu 2012 jsem mela autonehodu . Vynikem jsem nebyla. byla jsem tim poskozenym. ma nejhorsi diagnoza byla 1 . zlomeny obratel poskozeny mozek natrzena slezina otevrene zlomeniny v obliceji a na kolenou, a dalsi .... mozeka a obratel byly asi to nejhorsi z mych zraneni . dostala jsem od pojistovny pouze penize za mou obodovanou diagnozu. chci se zeptat zda li mohu uplatnit dasi veci?a .jake?dekuji za odpoved Jyna . V

Autor dotazu: Jana Václavíková

Vážená paní Václavíková,

na základě našeho dnešního telefonátu vám potvrzuji termín schůzky tento pátek v 9.30 u nás.

Poradna poškozeného

Nároky na odškodnění za dopravní nehodu a trestní řízení

Dobrý den,
v listopadu roku 2013 jsem měla autonehodu, jela jsem do práce a na rovině mi vjela ženská do protisměru. Mám úraz zlomenina vnitrního kotníku, kotník byl operovany a jsem stále doma na nemocenske, jí se nic nestalo. Auto na odpis. řesí to kriminální policie jako těžké ublížení na zdravi. chtěla bych se zeptat co vše můžu očekávat a na co všechno mám nárok. A zda bude lepší si opatřit k soudu právníka. Děkuji za odpověd

Autor dotazu: Lucie

Vážená paní Lucie,

děkujeme za váš dotaz. Pokud je zavinění jednoznačné, budete moci nárokovat bolestné, ztížení společenského uplatnění, úšlou mzdu, náklady spojené s léčením, atd. Některé nároky je možné uplatnit již v rámci trestního řízení. Soudce však poškozeného ve většině případů odkáže do civilního řízení. Jsou jednotlivci, kteří řeší vše na vlastní pěst a právníka "nepotřebují". V naprosté většině případů je to však k neprospěchu poškozených. Vinící totiž většinou mají právní zástupce a ti jsou někdy schopní dosáhnout neuvěřitelné věci v neprospěch poškozených. Takže je doporučeníhodné vlastního právního zástupce mít, a to jak na trestněprávní tak občanskoprávní část řešení následků nehody.

 

Poradna poškozeného

Kdy jde o pracovní úraz?

Zpráva: Dobrý den,

před asi měsícem mě píchlo v podbřišku ve chvíly, kdy jsem v práci zvedal cca 65 kg vážící myčku na nádobí v kartónu a připravoval tím zboží pro dodávku jisté firmě. Tomu píchnutí jsem v ten moment nevěnoval pozornost. Až ponějakém čase (14 dní ), příjdu ráno do práce, připravuji pracoviště k provozu ( rozsvítím a zapnu počítače )a začíná mě pálit břicho. Opět si říkám co jsem měl k jídlu, že by větry, a různým protahováním to celkem brzo odeznělo. Až asi po týdnu, kdy se pálení několikrát opakovalo, jsem objevil bouličku v oblasti podbřišku. Jelikož jsem měl nárok čerpání dovolené vzal jsem si jeden den, že si odpočinu, a břicho se uzdraví. To se nestalo a po návštěvách doktorů a nemocnice s diagnózou kýla jsem již 14 dní v prac. neshopnosti. Dcera, studující ekonomku mě našla, že by to mohl být prac. úraz, a proto Vám píši a prosím o radu. Děkuji

Vomáčko

Autor dotazu: Vomáčko

Vážený pane Vomáčko,

děkujeme za váš dotaz. Pokod došlo k úrazu při výkonu vaší pracovní činnosti, jde o pracovní úraz. Za tímto účelem je třeba kontaktovat co nejdříve zaměstnavatele a celou záležitost zdokumentovat a se zaměstnavatelem jako pracovní úraz řešit, sepsat zánam o úraze, atd. V případě pracovního úraze máte právo na ušlou mzdu, bolestné, náklady spojené s léčením, a některá další práva.  Pokud byste měl s uplatněním vašich práv těžkosti, můžete se na nás obrátit.

Poradna poškozeného

Odškodnění za úraz při nehodě, od které viník ujel

Dobrý den,

zajímá mě, jestli je možné dožadovat se bolestného i v případě, že viník DN od nehody ujede.
Měla jsem vážnou DN loni, kdy mě vytlačil kamion z pruhu. Zlomila jsem si bederní obratel a do dnešní doby mám bolesti s tím spojené.
Děkuji
Trnková

Autor dotazu: Katerina Trnkova

Dobrý den, ano pokud jde o škodu na zdraví, je možné nárokovat odškodnění i v případě, pokud viník od nehody ujede. Nároky lze řešit přes ČKP. Pro vyhodnocení vašich nároků bude samozřejmě třeba doložit kompletní dokumentaci. Zavolejte na naši bezplatnou linku. 

Poradna poškozeného

Srážka motorky s cyklistou

Dobrý den, loni v létě jsem jel na motorce a do cesty mně vjel cyklista. Podle policejního protokolu za nehodu mohl cyklista, který náhle změnil směr jízdy, na který nešlo jakkoliv reagovat. Oba jsme utrpěli středně těžká zranění. Já budu mít i nějaké trvalé následky. Mám možnost získat nějaké odškodnění?

Autor dotazu: Milan Ch.

Dobrý den, určitě máte nárok na náhradu škody na zdraví a na majetku. Problém je v tom, že cyklista nemá povinné ručení, ze kterého by se vaše nároky mohly uhradit. Budete vzniklou škodu muset uplatňovat přímo po viníkovi nehody. Zkuste zjistit, zda cyklista neměl uzavřenou pojistku, která by kryla jeho odpovědnsot za škodu. Pokud ano, máte šanci získat toto plnění od této pojišťovny. Určitě můžete nárokovat škodu, která vznikla na motorce, případně poškození vašeho oblečení a potom veškeré nároky na náhradu škody na zdraví jako je bolestné, ztížení společenského uplatnění, ušlou mzdu, náhradu účelně vynaložených nákladů spojených s léčením, atd.

Poradna poškozeného

Předchozí 1 2 3 4 5 Další

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím