Tag: bolestné

Promlčení odškodnění za pracovní úraz

V roce 2008 se mně stal úraz na brigádě v supermarketu, kde jsem spadla na mokré podlaze a narazila si rameno. Nahlásila jsem událost zaměstnavateli a pojišťovna, u které je zaměstnavatel pojištěn na odpovědnost za pracovní úrazy a nemoci z povolání, mně vyplatila finanční náhradu za dobu pracovní neschopnosti a bolestné. V roce 2010 mně však začalo rameno „vypadávat“ a musela jsem jít na operaci pravého ramene. Dotázala jsem se zaměstnavatele, zda mně bude něco ještě plněno, a on to zamítl s tím, že je to promlčeno, neboť od úrazu uplynula zákonná dvouletá lhůta. Je to pravda, mohu to něja řešit?

Autor dotazu: Hana D.

Promlčecí lhůta za odškodnění ztížení společenského uplatnění neběží ode dne úrazu, ale až od okamžiku, kdy jsou trvalé následky stabilizovány. Po zaměstnavateli tak můžete nárokovat plnění na základě lékařského posudku. Je velmi reálné získat další plnění. Každý případ však vyžaduje individuální posouzení, nejen z pohledu práva, ale i z lékařského hlediska. V případě zájmu o bližší informace nás kontaktujte.

Poradna poškozeného

Předchozí 1 2 3 4 5 Další

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím