Tag: dopravní nehoda

Vážný pracovní úraz s trvalými následky

Dobrý den,měl jsem prěd rokem vážný pracovní úraz.Při práci mě srazil kamion,Nedostal jsem žádné bolestné ani za trvalé následky a zajímá mě,zda mohu požadovat náhradu od zaměstnavatele,nebo od pojištovny pachatele,který byl odsouzen.Přišel jsem o nohu,zlomené hrudní obratle atd.poradte prosím.Děkuji Haverland Jiří

Autor dotazu: Haverland Jiří

Vážený pane Haverlande,

děkujeme za váš dotaz. Nároky lze uplatnit jak u viníka přímo, tak u jeho pojišťovny, ale i u vašeho zaměstnavatele, pokud jde tedy o pracovní úraz. Procesně jsou v řešení různé rozdíly a i výše odškodnění může být různá, podle toho kde a jak budete nároky uplatňovat. Pro posouzení vašich nároků od vás budeme potřebovat více informací. V pondělí vás budeme kontaktovat.

Poradna poškozeného

Dopravní nehoda v městské hromadné dopravě

Dobrý den,prosím o radu.Dne 24.8 jsem cestovala městkou dopravou,která měla dopravin nehodu.Dle zprávy policie nehodu zavinila žema,ktérau tam vjela on pak prudce zabrzdil a já vylitla ze sedadla a zlomila s pravý kotní.Ještě ten den mě operovali kde mi dali 5 šroubu .Prosím co se bude dit dál.Předem děkuji.Kybalová

Autor dotazu: Ladka Kybalova

Vážená paní Kybalová,

nárok na odškodnění lze uplatnit buď přímo u viníka nebo u jeho pojišťovny. V případě vašeho zájmu vám s tímto můžeme pomoci. Máme spolupracující právníky i lékaře, díky kterým dosahují naši klienti nejvyšší možné odškdonění, aniž by museli předem platit jakékoliv poplatky a odměny. Odměna se platí až na konci ze získaného odškodnění. Klienti tak nenesou žádné riziko.

V případě vašeho zájmu o řešení s námi, budeme potřebovat doložit alespoň záznam o dopravní nehodě a vaše lékařské zprávy.

Poradna poškozeného

Smrtelná dopravní nehoda

Dobrý den, Při dopravní nehodě, kdy řidič autobusu nedal přednost osobnímu automobilu nám tragicky zahynula sestra, která čekala miminko a její dvouletý chlapeček utrpěl úraz, byl převezen na nerorochirurgii do Hradce Králové. Naštěstí je už doma v pořádku. Nehoda se stala 25.června. Jak dlouho budeme čekat na soud. Kriminalista, který vyšetřuje nehodu, stále kloudně nic neví..Prosím, poraďte mi, jak postupovat? Otec chlapečka, našeho synovce je sám zdrcený a neřeší nic..Chceme spravedlnost. Zemřela nám maminka, když zesnulé naší sestřičce bylo 6 let a zůstali jsme 4 děti bez mámy a vždycky nás drželo to, že se máme navzájem. Prosím, pomozte.
Děkuji velice, s pozdravem K. D.

Autor dotazu: Dagmar Křivinková

Dobrý den,

děkujeme za váš dotaz. Takto složité a tragické situace nemůžeme bohužel řešit jednoduchými odpověďmi přes poradnu. Shodou okolností pojedeme s kolegou zítra navečer přes Svitavy a Litomyšl dále na Prahu. Pokud budete mít čas, můžeme se setkat ve Svitavách a domluvit se na dalším postupu. Případně si můžeme zatelefonovat. Zastupujeme i několik poškozených, kteří mají podobně těžký osud jako vy a vaše rodina. A v rámci možností daných zákonem dokážeme pomoci, jak v jednání s policíí a viníkem, tak následně se soudy i pojišťovnami.

Poradna poškozeného

Úraz chodce a nároky na odškodnění

Dobrý den, měla jsem minulý týden dopravní nehodu - do mě jako chodce na parkovišti nacouvala řidička auta a způsobila mi zlomeninu ruky - člunkové kosti v zápěstí. S jednou rukou budu dle informace doktora vyřazena z provozu 2-4 měsíce. Vše šetří policie jako trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti. Můj dotaz zní: jakým způsobem a do kdy musím podat žádost o náhradu škody, zda policii nebo pojišťovně řidičky a na co všechno mám nárok? Bolestné asi vyčíslí lékař, náklady na pomoc při mé práci OSVČ - účetní a při zvládání domácnosti, psa, kočky, zahrady atd. si vyčíslím asi sama, ale mám nárok i na duševní újmu? S letošním létem se můžu rozloučit, nemůžu jet na plánovanou cyklistickou dovolenou, nemůžu se koupat atd. Jakým způsobem se tyto peníze počítají? Děkuji za odpověď.

Autor dotazu: Jana Procházková

Vážená paní Procházková,

děkejeme za váš dotaz. Pokud budete nároky uplatňovat v rámci trestního řízení, je potřeba je vyčíslit a uplatnit nejpozději před zahájením hlavního líčení. Soudci v trestním řízení však o těchto, hlavně nemajetkových nárocích obvykle rozhodují neradi, a odkazují poškozené na civilní řízení. Proto se nároky standardně paralelně řeší i přímo s pojišťovnou viníka, případně viníkem. Část nároků je řešena v rámci odškodnění vytrpěné bolesti, část potom v rámci ztížení společenského uplatnění. Pokud prokážete i psychickou újmu, lze nárokovat i tu. Ta se nijak nepočítá, je to individuální, a je těžké ji uplatnit. Většinou se poškození musejí o tento nárok soudit. Pokud v souvislosti s následky nehody navštěvujete psychologa nebo psychiatra, lze uvažovat i o odškodnění této nemajetkové újmy na zdraví. Samozřejmostí je ušlá mzda, majetková škoda a náklady spojené s léčením.

Jednuše se to řekne, hůře se však všechny nároky vyčislují a uplatňují. Největší problém bývá v tom, že ošetřující lékaři, kteří posudky standardně zpracovávají, nemají na přípravu kapacitu, někdy ani potřebné znalosti (od dubna 2014 se používá nová metodika, kterou ne všichni lékaři plně ovládají), a to zraněné účastníky dopravních nehod v konečném důsledku velmi poškozuje. Pokud je nehodový děj nesporný a bude se řešit pouze výše trestu pro viníka, bývá nejsnažší řešit nároky přímo s pojišťovnou. Nicméně vyžadovalo by to podrobnější analýzu podkladů. Zároveň je třeba počítat s obstrukcemi pojišťovny, ta chce platit co nejméně.

Naprostá většina klientů, které zastupujeme, získavají v konečném důsledku podstatně vyšší odškodnění, než když bojují s viníkem, resp. pojišťovnou sami. Máme vlastní spolupracující znalce a advokáty. Pokud máte zájem o bližší informace k podmínkám řešení nároků poškozených přes naši společnost, kontaktujte mě. Po doložení základní dokumentace vám přpravíme s kolegy individuální nabídku.

Poradna poškozeného

Vážná nehoda na motorce

Dobrý den, prosím o radu. Manžel měl minulý týden dopravní nehodu, kdy jel na skutru a do protisměru přes plnou čáru mu vjela ženská a zranila manžela a další 4 auta a zranění. Jasný viník nehody podle policie je právě ona. Manžel utrpěl velmi těžká zranění spodní čelisti- amputace (naštěstí se to podařilo přišít zpět, ale bohužel nervy ne, takže následky-špatná motorika. Dále měl zlomené žebro, vyražené dva zuby, otevřenou zlomeninu levé ruky, otevřenou zlomeninu levé nohy, rozdrcenou patu. Ta se nepodaří zachránit, nechají to tak. Takže taktéž trvalý následek bude napadat na nohu. Chtěla bych se zeptat, zda manžel a na kom má uplatňovat škodu za trvalé následky, jestli si máme hledat právníka a jestli mohu požadovat po viníkovi náhradu za dopravné, každý den jezdím za manželem do nemocnice, ale autem.
děkuji za odpověď a rady Smutná A.

Autor dotazu: Andrea Smutná

Vážená paní Smutná,

váš manžel má celou řadu práv. Totéž platí i pro vás a další osoby blízké. Váš manžel má v první řadě nárok na odškodnění za vytrpěnou bolest, ušlou mzdu a veškeré účelně vynaložené náklady spojené s léčením jako je cestové, ošetřovné, léky, atd. Tyto nároky může upaltňovat již nyní. Stejně tak bude mít právo na odškodnění za trvalé následky, ale to až v okamžiku, kdy se následky ustálí. Při vyčíslení vzniklé nemajetkové újmy se postupuje podle Metodiky Nejvyššího soudu pro učování nemajetkových újem na zdraví. V případě vašeho zájmu vám k této problematice sdělíme více informací.

U takto vážného úrazu, který do značné míry ovlivní chod vaší domácnosti, lze uvažovat i o odškodnění duševních útrap, které vznikou vám a dalším rodinným příslušníkům.

Nároky lze uplatňovat buď přímo proti viníkovi v rámci trestního řízení nebo proti jeho pojišťovně. Jednání s pojišťovnou probíhá většinou mimosoudně. Zcela určitě vám doporučuji vzít si na řešení všech nároků právníka. Postup je procesně velmi složitý a riziko chyb je celkem vysoké. Kromě toho bude nutné nechat zpracovat lékařské znalecké posudky. Celý proces včetně uplatnění jednotlivých práv jsme pro vás schopni zajistit. Spolupracujeme s renomovanými advakáty a znalci. V případě vašeho zájmu nás neváhejte kontaktovat. 

Poradna poškozeného

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím