Tag: dopravní nehoda

Vážný úraz při dopravní nehodě

Dobrý den Jsem Jana (22), chci se zeptat..... 1. listopadu 2012 jsem mela autonehodu . Vynikem jsem nebyla. byla jsem tim poskozenym. ma nejhorsi diagnoza byla 1 . zlomeny obratel poskozeny mozek natrzena slezina otevrene zlomeniny v obliceji a na kolenou, a dalsi .... mozeka a obratel byly asi to nejhorsi z mych zraneni . dostala jsem od pojistovny pouze penize za mou obodovanou diagnozu. chci se zeptat zda li mohu uplatnit dasi veci?a .jake?dekuji za odpoved Jyna . V

Autor dotazu: Jana Václavíková

Vážená paní Václavíková,

na základě našeho dnešního telefonátu vám potvrzuji termín schůzky tento pátek v 9.30 u nás.

Poradna poškozeného

Nároky na odškodnění za dopravní nehodu a trestní řízení

Dobrý den,
v listopadu roku 2013 jsem měla autonehodu, jela jsem do práce a na rovině mi vjela ženská do protisměru. Mám úraz zlomenina vnitrního kotníku, kotník byl operovany a jsem stále doma na nemocenske, jí se nic nestalo. Auto na odpis. řesí to kriminální policie jako těžké ublížení na zdravi. chtěla bych se zeptat co vše můžu očekávat a na co všechno mám nárok. A zda bude lepší si opatřit k soudu právníka. Děkuji za odpověd

Autor dotazu: Lucie

Vážená paní Lucie,

děkujeme za váš dotaz. Pokud je zavinění jednoznačné, budete moci nárokovat bolestné, ztížení společenského uplatnění, úšlou mzdu, náklady spojené s léčením, atd. Některé nároky je možné uplatnit již v rámci trestního řízení. Soudce však poškozeného ve většině případů odkáže do civilního řízení. Jsou jednotlivci, kteří řeší vše na vlastní pěst a právníka "nepotřebují". V naprosté většině případů je to však k neprospěchu poškozených. Vinící totiž většinou mají právní zástupce a ti jsou někdy schopní dosáhnout neuvěřitelné věci v neprospěch poškozených. Takže je doporučeníhodné vlastního právního zástupce mít, a to jak na trestněprávní tak občanskoprávní část řešení následků nehody.

 

Poradna poškozeného

Usmrcení při dopravní nehodě a nárok na odškodnění

DOBRÝ DEN,CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT JESTLI MAM NĚJAKÝ NÁROK NA ODŠKODNĚNÍ ZA UMRTÍ SVEHO BRATRA KTEREHO USMRTIL ŘIDIČ OSOBNÍHO AUTOMOBILU A NEBYL ODSOUZENÝ ALE SPROŠTĚNÝ VINY S TÍM ŽE MĚL BRATR LEŽET VE VOZOVCE OPILÝ JEL VĚTŠÍ RYCHLOSTÍ NEŽ MĚL A JEŠTĚ JEHO TĚLO TÁHL NĚKOLIK METRU POD AUTEM. DĚKUJI ZA ODPOVĚD. MARIE.S.

Autor dotazu: marie stankova

Dobrý den, pro posouzení budeme potřebovat rozsudek soudu, kterým byl řidič osvobozen a také znalecký posudek ,který byl v rámci řízení zpracován. Následně jsme schopni vyhodnotit, zda je nějaká šance na získání finančního odškodnění.

Poradna poškozeného

Náhrada ušlé mzdy

Dobrý den,
při dopravní nehodě, kterou jsem nezavinila, jsem utrpěla těžký úraz s 20ti měsíční dobou léčení. Měla jsem dvě pracovní smlouvy, z nichž jedna mi v době nemocenské skončila (byla sjednána na dobu určitou). Ráda bych věděla, zda náhrada ušlé mzdy je rozdíl mezi průměrnou mzdou před nehodou a následnou výší nemocenských dávek - tedy z obou pracovních smluv po celou dobu nemocenské. Děkuji. M. G.

Autor dotazu: Martina Galiová

Dobrý den, standardně ano, v tomto případě bude velmi záležet na konkrétních okolnostech. Pro zodpovězení vašeho dotazu prosím kontaktujte naši bezplatnou linku.

Poradna poškozeného

Odškodnění za úraz při nehodě, od které viník ujel

Dobrý den,

zajímá mě, jestli je možné dožadovat se bolestného i v případě, že viník DN od nehody ujede.
Měla jsem vážnou DN loni, kdy mě vytlačil kamion z pruhu. Zlomila jsem si bederní obratel a do dnešní doby mám bolesti s tím spojené.
Děkuji
Trnková

Autor dotazu: Katerina Trnkova

Dobrý den, ano pokud jde o škodu na zdraví, je možné nárokovat odškodnění i v případě, pokud viník od nehody ujede. Nároky lze řešit přes ČKP. Pro vyhodnocení vašich nároků bude samozřejmě třeba doložit kompletní dokumentaci. Zavolejte na naši bezplatnou linku. 

Poradna poškozeného

Předchozí 1 3 4 5 6 7 Další

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím