Tag: dopravní nehoda

Dopravní nehoda na skútru a náhrada mzdy a odškodnění trvalých následků

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, před půl rokem mě srazilo auto ze skútru, který řídila má sestra, byla uznána vina řidičky auta a dostala podmínku. Můj úraz je velmi vážný, s dlouhodobým léčením a s trvalými následky. Navíc jsem měla nastoupit 1.11.2012 do nové práce, kde jsem měla podepsanou smlouvu již v září, jedná se o to, že momentálně nemám nárok ani na nemocenskou a žijeme už půl roku z platu manžela. je nějaká možnost, abych dostávala peníze nějak pravidelně již teď? A na co vše mám nárok kromě bolestného? Děkuji Kubátová Nikola

Autor dotazu: Nikola K.

Dobrý den, můžete uplatnit nárok spočívající v náhradě ušlé mzdě (v některých případech lze dosáhnout zálohových plateb ještě před skončením pracovní nescopnosti), dále je možné uplatnit ošetřovné čili nrok na náklady spojené s ošetřováním vaší osoby, nejčastěji jde o výpomoc v domácnosti, kterou poskytují členové domácnosti. Tyto prostředky vám mohou pomoct řešit vzniklou situaci. Pak lze také uplatňovat veškeré náklady související s léčením a následně ztížení společenského uplatnění. Vzhledem k vážnosti vašeho zranění vám doporučujeme obrátit se na advokátní kancelář, která se specializuje na náhradu škody na zdraví. Případně zavolejte na naši bezplatnou linku. Naši pracovníci vám pomohou vaši situaci řešit. Spolupracujeme s několika advokáty, kteří mají v této oblasti letitou praxi. 

Poradna poškozeného

Pojišťovna nechce zaplatit pojistné plnění za úraz

Na začátku loňského roku mě srazilo auto na přechodu. Utrpěla jsem vážné zlomeniny nohou a léčila jsem se skoro 12 měsíců. Dnes stále musím chodit na rehabilitace a nejsem schopná pracovat jako dříve. Měla jsem uzavřenou životní pojistku pro případ pracovní neschopnosti, invalidity a úmrtí v důsledku úrazu. Přes svoji finanční poradkyni jsem uplatnila asi měsíc po úraze nárok na plnění pro případ pracovní neschopnosti. Mělo jít o částku 7.500,- měsíčně. Pojišťovna mně zaplatila za první měsíc a poté moje pojištění vypověděla, údajně na to má právo podle zákona o pojistné smlouvě. Výpovědní doba činila dva měsíce. Takže jsem od pojišťovny dostala celkem 22.500,- za tři měsíce trvání pracovní neschopnosti. Je nějaká možnost bránit se rozhodnutí pojišťovny?

Autor dotazu: Markéta K.

Na tento postup má pojišťovna podle zákona o pojistné smlouvě právo, nicméně máme zkušenost, že v případě zastoupení advokátem nejsou pojišťovny takto skriktní, mnohdy totiž pojišťovny vědí, že u soudu by pohořely. Téměř vždy totiž záleží na okolnostech konkrétního případu a mnohdy se podaří rozhodnutí pojišťovny korigovat. Pro konkrétní řešení budeme potřebovat bližší informace.

Poradna poškozeného

Srážka motorky s cyklistou

Dobrý den, loni v létě jsem jel na motorce a do cesty mně vjel cyklista. Podle policejního protokolu za nehodu mohl cyklista, který náhle změnil směr jízdy, na který nešlo jakkoliv reagovat. Oba jsme utrpěli středně těžká zranění. Já budu mít i nějaké trvalé následky. Mám možnost získat nějaké odškodnění?

Autor dotazu: Milan Ch.

Dobrý den, určitě máte nárok na náhradu škody na zdraví a na majetku. Problém je v tom, že cyklista nemá povinné ručení, ze kterého by se vaše nároky mohly uhradit. Budete vzniklou škodu muset uplatňovat přímo po viníkovi nehody. Zkuste zjistit, zda cyklista neměl uzavřenou pojistku, která by kryla jeho odpovědnsot za škodu. Pokud ano, máte šanci získat toto plnění od této pojišťovny. Určitě můžete nárokovat škodu, která vznikla na motorce, případně poškození vašeho oblečení a potom veškeré nároky na náhradu škody na zdraví jako je bolestné, ztížení společenského uplatnění, ušlou mzdu, náhradu účelně vynaložených nákladů spojených s léčením, atd.

Poradna poškozeného

Náhrada nákladů spojených s léčením

Utrpěl jsem zranění při dopravní nehodě, kterou jsem nezavinil a při léčení jsem musel platit léky, které nebyly hrazené ze systému veřejného zdravotního pojištění. Lze tyto výdaje získat zpátky?

Autor dotazu: Petr V.

Dobrý den, ano tyto výdaje lze získat nazpět za předpokladu, že nejsou tyto nároky již promlčené. Velmi pravděpodobně lze získat i některé další nároky. Prosíme o bližší specifikaci, nebo spíše vám doporučujeme kontaktovat některého z našich spolupracujících advokátů.

Poradna poškozeného

Předchozí 1 3 4 5 6 7 Další

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím