Tag: DPP

Nárok na odškodnění po dopravní nehodě při práci na dohodu o provedení práce

Dobrý den,v listopadu jsem měla autonehodu,kdy viníkem byl v celém rozsahu řidič druhého vozidla.Měla jsem prasklé češky obou kolen,jsem po operaci a další operace mne čeká za měsíc.Pracovala jsem na DPP,tudíž bez nároku na nemocenskou.Na řidiče bylo podáno ze strany policie trestní oznámení pro těžké ublížení na zdraví s trvalémi následky.Pojišťovna mi bude vyplácet peníze z pojistky viníka až po ukončení celé léčby.Jelikož jsem sama,nemám žádný příjem,mohu nárokovat nějaké peníze již nyní v době léčby?Děkuji za odpověď.Irma Pšeničková

Autor dotazu: Irma Pšeničková

Vážená paní Pšeničková,

zcela jistě můžete již nyní nárokovat bolestné. Co se týká ušlé mzdy, záleží na tom, jak dlouho jste na DPP pracovala, co jste dělala před tím, a zda jste  např. neměla rozjednané nějaké stálejší zaměstnání. Pokud ano, existuje i zde určitá možnost nárokovat ušlou mzdu. Čili platí, že nároky můžete uplatňovat průběžně, tak jak vznikají, nikoliv až po skončení léčby. Pro podrobnější inforace se s námi prosím spojte telefonicky. 

Poradna poškozeného

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím