Tag: pojistné plnění

Odmítnutí pojistného plnění za úraz kolene

Utrpěl jsem úraz kolene a tři měsíce jsem se s ním léčil. Jelikož mám uzavřené úrazové životní pojištění, uplatnil jsem nárok na pojistné plnění u pojišťovny. Podle lékaře jsem měl nárok za 70 dní trvání úrazu, při denní dávce 500,-, jsem měl dostat celkem 35.000,-. Pojišťovna mě však vyvedla z omylu, jelikož můj nárok zamítla s tím, že s kolenem jsem se již léčil v minulosti a proto nemám na pojistné plnění nárok. Odmítla plnit, údajně v souladu se zákonem. Nechci to tak nechat. Nejde o nijak vysokou částku, ale jde mi o princip. Na co si potom platit úrazové pojištění?

Autor dotazu: Radim P.

Konkrétní posouzení bude záležet na analýze pojistných podmínek vašeho pojištění. Je velmi dobře možné, že pojišťovna postupuje v rozporu se zákonem o pojistné smlouvě. Ne všechna ustanovení pojistných podmínek mají totiž přednost před tímto zákonem. Pokud jste nezamlčel žádné podstatné informace o vašem zdravotním stavu, máte vysoké šance na získání plnění.

Poradna poškozeného

Pojišťovna nechce zaplatit pojistné plnění za úraz

Na začátku loňského roku mě srazilo auto na přechodu. Utrpěla jsem vážné zlomeniny nohou a léčila jsem se skoro 12 měsíců. Dnes stále musím chodit na rehabilitace a nejsem schopná pracovat jako dříve. Měla jsem uzavřenou životní pojistku pro případ pracovní neschopnosti, invalidity a úmrtí v důsledku úrazu. Přes svoji finanční poradkyni jsem uplatnila asi měsíc po úraze nárok na plnění pro případ pracovní neschopnosti. Mělo jít o částku 7.500,- měsíčně. Pojišťovna mně zaplatila za první měsíc a poté moje pojištění vypověděla, údajně na to má právo podle zákona o pojistné smlouvě. Výpovědní doba činila dva měsíce. Takže jsem od pojišťovny dostala celkem 22.500,- za tři měsíce trvání pracovní neschopnosti. Je nějaká možnost bránit se rozhodnutí pojišťovny?

Autor dotazu: Markéta K.

Na tento postup má pojišťovna podle zákona o pojistné smlouvě právo, nicméně máme zkušenost, že v případě zastoupení advokátem nejsou pojišťovny takto skriktní, mnohdy totiž pojišťovny vědí, že u soudu by pohořely. Téměř vždy totiž záleží na okolnostech konkrétního případu a mnohdy se podaří rozhodnutí pojišťovny korigovat. Pro konkrétní řešení budeme potřebovat bližší informace.

Poradna poškozeného

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím