Tag: pracovní úraz

Úraz v práci

Dobrý den, pracuji ve firmě jako skladník. Naše firma je jedna budova, kde v přízemí je sklad vedle prodejna a nad námi servis, kde je další menší část skladu, o patro výš pak reklamace a administrativní část. Mojí prací je zejména vyskladňování faktur a tím pádem i přímý kontakt se všemi oddělelními, takže i několikrát denně chození do schodů a ze schodů. Úraz se mi stal, když jsem šel ze schodů špatně jsem došlápl na hranu schodu a při dopadu jsem si vymknul kotník. Ještě dodám, že v pracovním oděvu a v předepsané pracovní obuvy zakoupené přímo zaměstnavatelem. Byl u toho i svědek. Cca dvě hodiny jsem ještě s tím zkoušel kulhat jestli bolest neustoupí, ale bylo to spíše horší tak jsem to oznámil svému nadřízenému vedoucímu skladu a odjel do nemocnice. Dostal jsem zinkoklich bandáž a 14 dní klid. Než jsem šel pro neschopenku zavolal jsem do práce tomu, kdo má nastarosti pracovní úrazy jestli to mohu nahlásit při vystavení neschopenky jako pracovní úraz a bylo mi řečeno cituji: že ne, že se to týká jen těžkých případů, že by mě např. tu nohu musel přejet vysokozdvižný vozík, který mimochodem máme, že je to papírování na celý den a že bych o moc peněz navíc stejně nedostal. Takže teď jsem na normální neschopence, ale zdál se mi tento názor podivný tak jsem začal pátrat na internetu a dostal se až k Vám. Mám na pracovní úraz a finanční náhradu nárok? Popřípadě v jaké výši? Děkuji

Autor dotazu: Jiří Bursa

Vážený pane Burso, Děkujeme za Váš dotaz. Je dobře, že se vám tento postup zaměstnavatele zdál podivný, protože podivný opravdu je. Zaměstnavatel má každý úraz, který se stane v jeho působnosti zapsat do knihy úrazů a vystavit vám také kopii záznamu o pracovním úrazu. To by mělo být provedené, jakmile jej nahlásíte. Stejně tak, dle toho, co píšete, se ve vašem případě jedná o pracovní úraz, což by vám měl potvrdit jak zaměstnavatel, tak ošetřující lékař, který vám vystavil pracovní neschopnost. Při pracovním úraz máte nárok na náhradu za ztrátu na výdělku po dobu pracovní neschopnosti (tzn. náhrada mzdy do 100 % průměrného platu před úrazem), bolestné, ztížení společenského uplatnění v případě trvalých následků, náhradu věcné škody (kdybyste třeba spadl a rozbil si nějaký váš majetek) a náhradu nákladů spojených s léčením. Výše těchto plnění se hodnotí od posudku, který vám vydá váš ošetřující lékař nebo ještě lépe nějaký odborník na tato zranění. Pokud byste byl v pracovní neschopnosti déle než dva měsíce, dejte nám vědět a určitě vám s nároky plynoucími z pracovního úrazu pomůžeme.

Poradna poškozeného

Nehoda se zraněním ve služebním autě

Dobrý den,

dne 8.11.2016 jsem měl dopravní nehodu, při které jsem byl hospitalizován v motolské nemocnici. Jednalo se o nehodu ve služebním vozidle, tedy zároveň o pracovní úraz. Dle šetření PČR je vina na protijedoucím vozidle, který jel do křižovatky na červenou. Při nehodě mi vznikla materiální škoda (auto neřeším, bylo na operativní leasing), kdy nejvyšší položka byla MT iPhone 7, který jsem nevlastnil ani měsíc a PC byla 21190,- Kč. Dále jsem uplatňoval rozbitou el. cigaretu, autokameru, ovládání od automatických vrat, lékařské posudky, parkovné v nemocnici i regulační poplatek. Doposud jsem od pojišťovny Allianz, u které je viník pojištěl, obdržel pouze částku 11910,- jako bolestné a vyčíslenou škodu 5562,- Kč, kdy mi pojišťovna neposkytla žádný rozpis, z čeho částka vychází. Komunikace s nimi vázne a jelikož už od nehody uběhl téměř půlrok a stále se nic moc neděje, rád bych se zeptal, jak dále postupovat. To samé platí i ze strany pojišťovny mého bývalého zaměstnavatele, od které jsem v rámci pracovního úrazu doposud nic neobdržel. Problém je v tom, že krátce po nehodě jsem se odstěhoval do Austrálie a většinu tedy řeším po emailu. Předem děkuji za odpověď. Děkuji. Borovička

Autor dotazu: Filip Borovička

Dobrý den, pane Borovičko,

děkujeme za Váš dotaz.

Posíláme Vám bližší informace k postupu při řešení nároků z vaší dopravní nehody. Máte právo na náhradu veškeré majetkové (poškození   vašich  věcí např.  zničené  oblečení, mobil, el. cigaretu apod.) a nemajetkové újmy v souvislosti s nehodou (na  bolestné, na úhradu všech účelných nákladů spojených s léčením včetně cestovného a ošetřovného a některé další nároky v případě trvalých zdravotních komplikací).  Policie případ šetřila a  veškeré nároky by měly být pravděpodobně  uplatňovány z povinného ručení  majitele auta ( odpovědnost za škodu z provozu vozidla).

Problematikou nároků na náhradu škody se dlouhodobě úspěšně zabýváme a  našim klientům pomáháme zajistit maximální odškodnění. Zašlete nám prosím doplňující dokumentaci - zprávu policie, lékařské zprávy, dokumenty z pojišťovny viníka o dosud poskytnutém pojistném plnění - abychom byli schopni Váš případ blíže posoudit. Při případné spolupráci Váš pobyt mimo ČR nebude překážkou.

Poradna poškozeného

Odškodnění za pracovní úraz

Dobrý den,stal se mi pracovní úraz,v sobotu na předčase ,jsem válcoval hmotu.Na pravé ruce jsem držel špachtli,špachtle mi uklouzla z ruky a tím rachotem,jsem cuknul a vzalo mi to článek ukazováčku na pravé ruce.Než jsem nějak reagoval a vypnul tlačítkem válce byla to vteřina.
Při šetření jsem porušil BOSP.Držel jsem špatně špachli.Nepoužil jsem nouzové tlačítko.Stalo se to rychle,leknutím, a než nějak reagujete je pozdě.Mám trvalý následek.Uznali mi 20% a to musí schválit pojišťovna,jinak nemám nic.Přijde mi ,že za vše můžu sám a firma od všeho dává ruce pryč.Mám nějaké právo?děkuji.

Autor dotazu: Martin Kroček

Vážený pane Kročku,

děkujeme za váš dotaz. Míra vašeho zaměstnavatelem určeného spoluzavinění se nám zdá bez znalosti dalších detailů poměrně vysoká. Pokud máte zájem jsme připraveni vás v jednání o míře spoluzavinění a výši odškodnění zastupovat. Budeme potřebovat však doplnit více detailů. 

Předem naši klienti neplatí v těchto situacích žádné poplatky, odměna je určená podle výsledku. Musíte však počítat s tím, že budeme muset jít do sporu s vaším zaměstnavatelem. V případě zájmu o více informací mě neváhejte kontaktovat.

Poradna poškozeného

Vážný pracovní úraz s trvalými následky

Dobrý den,měl jsem prěd rokem vážný pracovní úraz.Při práci mě srazil kamion,Nedostal jsem žádné bolestné ani za trvalé následky a zajímá mě,zda mohu požadovat náhradu od zaměstnavatele,nebo od pojištovny pachatele,který byl odsouzen.Přišel jsem o nohu,zlomené hrudní obratle atd.poradte prosím.Děkuji Haverland Jiří

Autor dotazu: Haverland Jiří

Vážený pane Haverlande,

děkujeme za váš dotaz. Nároky lze uplatnit jak u viníka přímo, tak u jeho pojišťovny, ale i u vašeho zaměstnavatele, pokud jde tedy o pracovní úraz. Procesně jsou v řešení různé rozdíly a i výše odškodnění může být různá, podle toho kde a jak budete nároky uplatňovat. Pro posouzení vašich nároků od vás budeme potřebovat více informací. V pondělí vás budeme kontaktovat.

Poradna poškozeného

Odškodnění za pracovní úraz

Dobrý den mohu se informovat na prac.úraz manžela.Na pracovišti uklouzl na podlaze a pohmoždil si rameno.Marodil od prosince 2014 do dubna 2015.Jezdil na rehabilitace od 6.12 do 20.5.Má nárok alesponˇna nějakou částku na dopravu?Zaměstnavatel tvrdí ,že ne.Dostával peníze pouze jako nemocenskou od sociální zprávy.Má nárok na doplacení rozdílu od zaměstnavatele?U zaměstnavatele vyplnˇoval pouze papír o bolestném.Předem děkuji za vaši odpovědˇ ohledně mého dotazu.Přeji hezký den.

Autor dotazu: Daniela

Dobrý den,

děkujeme za váš dotaz. Pokud jde o pracovní úraz, má váš manžel zcela určitě nárok na doplacení ušlé mzdy do 100%, bolestné a určitě i cestovné a dále další účelně vynaložené výdaje spojené s léčením. Zaměstnavatel nemluví pravdu.  Pokud nám pošlete záznam o pracovním úrazu, sdělíme vám, zda a za jakých podmínek budeme vašemu manželovi schopni pomoct.

Poradna poškozeného

Předchozí 1 2 3 Další

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hod







Navštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz





Zasílání Newsletteru

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám