Tag: ušlá mzda

Těžký úraz na skůtru

Dobrý den,
můj manžel 44 let měl 26,4.2015 vážnou dopravní nehodu. Při cestě domů na skutru byl sražen autem v plné rychlosti. Viník z nehody ujel a neposkytl první pomoc. Proti vyníkovi bylo zahájeno trestní stíhání a čeká se na další vyšetřování. Manžel má vážné poranění hlavy,dosud leží v komatu. Nevím co v takové situaci mám podniknout,prosím o radu.
Děkuji Kováčová

Autor dotazu: Dana Kováčová

Vážená paní Kováčová,

pokud váš manžel není schopen komunikovat, bude nutné požádat soud o přidělení opatrovníka, kterým můžete být vy. Bude nutné zařídit spoustu záležitostí. V této situaci bude nejlepší domluvit se na osobní schůzce, kde probereme veškeré detaily. Naši kolegové z právního oddělení  vás budou během odpoledne kontaktovat.

Poradna poškozeného

Odškodnění za újmu při dopravní nehodě

Dobrý den chtěla bych se zeptat pritel měl nehodu 18.7.2014 když jel z pohovoru paní ho sundala autem kdyz jel na motorce pani dostala podminku 2 roky pritel podstoupil operaci mel otevrenou zlomeninu berce od pojišťovny mu byla vyplacena castka necelych 50tisic letos v dubnu podstupoval tu samou operaci kvuli spatnemu srustani chci se zeptat na co vse ma narok zadame o náhradu ztráty na výdělku jel z pohovoru a mel nastoupit 1.8.2014 mame i smlouvu od zaměstnavatele zadame znovu i o bolestne, muzeme zadat psychickou ujmu , , ztíženíspolečenského uplatnění a zvyseni bolestného? Pritel je od 18.3.2015 invalidnim Děkuji pěkně Iva Schwarzerová

Autor dotazu: Iva

Dobrý den,

ano, všechny  nároky,  které  uvádíte,  může  váš  přítel  uplatňovat, a  to včetně ušlé mzdy  z pracovního  poměru a některé  další  nároky jako např.  ošetřovné, cestovné,... U uplatnění  nároků z uzavřené, ale nerealizované  pracovní smlouvy,  je však  třeba zjistit více  informací, a  podle  toho  zvolit  strategii pro uplatnění  nároku na ušlou mzdu.  V daném  případě jen ušlá mzda  za  dobu  do uznání  invalidního  důchodu,  odškodnění za vytrpěnou bolest  a náklady související s léčením budou zřejmě v řádu  několik set tisíc korun.  Pokud  jde o odškodnění za trvalé  následky a  rentu, může se  teoreticky  jednat  o částky ještě  vyšší. Pokud  jde  o psychickou újmu, bude  ji nutné  doložit,  ideálně lékařskými  zprávami z léčení. Psychickou újmu neboli duševní  útrapy mohou nárokovat i  osoby blízké,  což se může vztahovat  i  na vás.

 

Poradna poškozeného

Pracovní úraz na služební cestě

Pracuji ve stavební firmě ,pracovali jsme asi 150 km od sídla firmy. Při jízdě služebním autem došlo k dopravní nehodě kde jsem byl jako spolujezdec jsem v pracovní neschopnosti . Zaměstnavatel tvrdí,že nejde o prac. úraz , protože jsem ještě nebyl v práci . Myslím ,že pokud jsem byl ve služ. autě již jsem v práci byl. Chtěl jsem se zeptat kde je pravda.Děkuji za odpověď Lukeš

Autor dotazu: Lukeš Jan

Vážený pane Lukeši,

pokud došlo k úrazu na služební cestě, půjde o pracovní úraz. Vzhledem k aktuálně platné právní úpravě však bude pro vás mnohem výhodnější řešit vaše nároky podle nového občanského zákoníků, a nikoliv v režimu pracovního práva.  Našim klientů dokážeme za úrazy při dopravních nehodách získat mnohem vyšší odškodnění, než když řeší svoje práva sami. Podívejte se na reference našich klientů na našich stánkách www.eucs.cz.

Pokud máte zájem, abychom vám s řešením vašich nároků pomohli, můžete mi napsat nebo přímo zavolat.

Poradna poškozeného

Nárok na odškodnění po dopravní nehodě při práci na dohodu o provedení práce

Dobrý den,v listopadu jsem měla autonehodu,kdy viníkem byl v celém rozsahu řidič druhého vozidla.Měla jsem prasklé češky obou kolen,jsem po operaci a další operace mne čeká za měsíc.Pracovala jsem na DPP,tudíž bez nároku na nemocenskou.Na řidiče bylo podáno ze strany policie trestní oznámení pro těžké ublížení na zdraví s trvalémi následky.Pojišťovna mi bude vyplácet peníze z pojistky viníka až po ukončení celé léčby.Jelikož jsem sama,nemám žádný příjem,mohu nárokovat nějaké peníze již nyní v době léčby?Děkuji za odpověď.Irma Pšeničková

Autor dotazu: Irma Pšeničková

Vážená paní Pšeničková,

zcela jistě můžete již nyní nárokovat bolestné. Co se týká ušlé mzdy, záleží na tom, jak dlouho jste na DPP pracovala, co jste dělala před tím, a zda jste  např. neměla rozjednané nějaké stálejší zaměstnání. Pokud ano, existuje i zde určitá možnost nárokovat ušlou mzdu. Čili platí, že nároky můžete uplatňovat průběžně, tak jak vznikají, nikoliv až po skončení léčby. Pro podrobnější inforace se s námi prosím spojte telefonicky. 

Poradna poškozeného

Pracovní úraz a nárok na ušlou mzdu po skončení pracovní neschopnosti

Dobry den. Stal se mi pracovni uraz 6.3.2013. Nemocenska porad trva. Dvakrat udelana artoskopie zjisteno poskozeni koleniho kloubu stupen2-3. A udelani prediho navrty. Tu praci co jsem delala uz vykonavat nemohu muzete prosim poradit jak mam postupovat dal. A jestli bych mohla zadat o nemoc s povolani. Dekuji za odpoved

Autor dotazu: Seemanova.I

Vážená paní Seemanová,

pokud je váš současný stav následek pracovního úrazu bez vazby na nějaké dřívější zdravotní problémy, a nebudete moci vykonávat dále svoje povolání, je reálné kromě ušlé mzdy během trvání pracovní neschopnosti, nárokovat i dorovnání ušlé mzdy po skončení pracovní neschopnosti, bolestné a hlavně odškodnění za ztížení společenského uplatnění. Bližší detaily vám sdělíme na naší bezplatné lince 800 611 711.

Poradna poškozeného

Předchozí 1 2 Další

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím