Tag: výpovědní doba

Pracovní úraz v průběhu výpovědní doby

V lednu 15.1 2013 jsem dal výpověď. 30.1 se mi stal pracovní ůraz.Rok jsem marodil prodělal jsem operaci ramene pravé ruky.Nyní jsem na částečném inv. důchodě .Je možné aby po uraze soušastně běžela výpověď ? Děkuji ..

Autor dotazu: Michal Patera

Vážený pane Patero,

pokud jde o výpověď podanou zaměstnancem, výpověďní doba běží i během pracovní neschopnosti. Váš pracovní poměr skončil uplynutím výpovědní doby. Pro získání finančního odškodnění i po skončení pracovního poměru je potřeba učinit několik poměrně složitých právních úkonů. Pro další detaily nás kontaktujte na 800 611 711.

Poradna poškozeného

Pojišťovna nechce zaplatit pojistné plnění za úraz

Na začátku loňského roku mě srazilo auto na přechodu. Utrpěla jsem vážné zlomeniny nohou a léčila jsem se skoro 12 měsíců. Dnes stále musím chodit na rehabilitace a nejsem schopná pracovat jako dříve. Měla jsem uzavřenou životní pojistku pro případ pracovní neschopnosti, invalidity a úmrtí v důsledku úrazu. Přes svoji finanční poradkyni jsem uplatnila asi měsíc po úraze nárok na plnění pro případ pracovní neschopnosti. Mělo jít o částku 7.500,- měsíčně. Pojišťovna mně zaplatila za první měsíc a poté moje pojištění vypověděla, údajně na to má právo podle zákona o pojistné smlouvě. Výpovědní doba činila dva měsíce. Takže jsem od pojišťovny dostala celkem 22.500,- za tři měsíce trvání pracovní neschopnosti. Je nějaká možnost bránit se rozhodnutí pojišťovny?

Autor dotazu: Markéta K.

Na tento postup má pojišťovna podle zákona o pojistné smlouvě právo, nicméně máme zkušenost, že v případě zastoupení advokátem nejsou pojišťovny takto skriktní, mnohdy totiž pojišťovny vědí, že u soudu by pohořely. Téměř vždy totiž záleží na okolnostech konkrétního případu a mnohdy se podaří rozhodnutí pojišťovny korigovat. Pro konkrétní řešení budeme potřebovat bližší informace.

Poradna poškozeného

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím