Tag: Zahraničí

Dopravní nehoda s úrazem zaviněná zahraničním vozidlem

Dobry den,
chtel bych se touto cestou informovat, zda by byla moznost vyuzit Vasich sluzeb pri zastupovani v reseni situace po dopravni autonehode (zpusobene v nedeli 3.7.2016), nas jako poskozenych.
Radi by jsme konzultovali, co vse lze uplatnovat nasledne po vinikovi, respektive po jeho pojistovne (skoda na aute, bolestne, uslou mzdu jelikoz pritelkyne je nyni na nemocenske).
Navic byla autonehoda zpusobena osobou, ktera mela vozidlo z Anglie s pojistenim v teto zemi a vse bude nutne resit pres jejich zastoupeni pres pojistovnu AXA zde v CR.
V pripade, ze by bylo mozne vyuzit Vasich sluzeb, prosim o info jak dale postupovat.
Predem dekuji a s pozdravem Richard C.

Autor dotazu: Richard C.

Dobrý den,

děkujeme za váš dotaz. Veškeré nároky lze řešit přes škodního zástupce britské pojišťovny, v tomto případě přes pojišťovnu AXA. Jde o poměrně složitý proces, kdy je zapotřebí zapojit specializované advokáty a soudní znalce z oboru zdravotnictví, případně i z oboru oceňování vozidel. Jsme připraveni zajistit vám komplexní zastoupení při uplatnění vašich nároků. Předpokládám, že se jedná tedy o vás a vaši přítelkyni.

Do konce týdne se s vámi spojí kolegyně, a probere s vámi další postup telefonicky.

Popradna poškozeného

Dopravní nehoda v Německu

Dobry den, v Nemecku nas naboural z vedlejsi silnice nemecky ridic. Nemecka policie nam dala v nemocnici papir velikosti A5 kde bylo číslo nehody a SPZ vinika. Od te doby se nic nedeje. Nase auto bylo sluzebni pro soukrome učely havarijně pojištěné a jizda byla po 19 hodině jako soukromá. Momentalně jsme v pracovní neschopnosti a dosti potlučený. Nevím ja dal postupovat. Auto je udajně na odpis.

Autor dotazu: Pavel Bugna

Dobrý den,

děkujeme za váš dotaz. Pokud se potvrdí, že byl viníkem nehody německý řidič, máte nárok na odškodnění od německého řidiče, resp. jeho pojišťovny. Nejen na úhradu majetkové škody (zejména za zničené vozidlo), ale také náhradu za ušlý příjem a hlavně nárok na odškodnění odškodnění nemajetkové újmy. S řešením podobných případů máme zkušenosti.

V případě vašeho zájmu jsme připraveni vám s uplatněním vašich nároků pomoci. Prosím pošlete nám kopii dokumentu, o kterém píšete, a lékařskou zprávu jak z německé nemocnice, tak z ošetřování v ČR.

V následujích dnech vás budeme telefonicky kontaktovat za účelem dohodnutí dalšího postupu. 

Poradna poškozeného

Dopravní nehoda v Německu

Dobrý den,

chci se obecně poradit, zda je možné, aby právní zástupce nezletilých pozůstalých (4 a 6 let) po dopravní nehodě požadoval náhradu škody
po viníkovi dopravní nehody v Německu. Jde především o jednorázové odškodnění za úmrtí a současně "rentu" či "výživné" pro nezletilé děti.

Pokud ano, tak bych rád věděl, jak správně postupovat

Děkuji
M. Ludvík

Autor dotazu: Martin Ludvík

Vážený pane Ludvíku,

ano je to možné, můžete to řešit buď přes škodního zástupce pojsititele viníka v ČR nebo přímo v Německu. Pokud nám sdělíte bližší informace, doporučíme vám postup, jak v této situaci nejlépe hájit práva pozůstalých. Máme prověřené partnery, odborníky na náhradu škody, i v Německu.

Poradna poškozeného

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím