Tag: ztížení společenského uplatnění

Odškodnění za újmu při dopravní nehodě

Dobrý den chtěla bych se zeptat pritel měl nehodu 18.7.2014 když jel z pohovoru paní ho sundala autem kdyz jel na motorce pani dostala podminku 2 roky pritel podstoupil operaci mel otevrenou zlomeninu berce od pojišťovny mu byla vyplacena castka necelych 50tisic letos v dubnu podstupoval tu samou operaci kvuli spatnemu srustani chci se zeptat na co vse ma narok zadame o náhradu ztráty na výdělku jel z pohovoru a mel nastoupit 1.8.2014 mame i smlouvu od zaměstnavatele zadame znovu i o bolestne, muzeme zadat psychickou ujmu , , ztíženíspolečenského uplatnění a zvyseni bolestného? Pritel je od 18.3.2015 invalidnim Děkuji pěkně Iva Schwarzerová

Autor dotazu: Iva

Dobrý den,

ano, všechny  nároky,  které  uvádíte,  může  váš  přítel  uplatňovat, a  to včetně ušlé mzdy  z pracovního  poměru a některé  další  nároky jako např.  ošetřovné, cestovné,... U uplatnění  nároků z uzavřené, ale nerealizované  pracovní smlouvy,  je však  třeba zjistit více  informací, a  podle  toho  zvolit  strategii pro uplatnění  nároku na ušlou mzdu.  V daném  případě jen ušlá mzda  za  dobu  do uznání  invalidního  důchodu,  odškodnění za vytrpěnou bolest  a náklady související s léčením budou zřejmě v řádu  několik set tisíc korun.  Pokud  jde o odškodnění za trvalé  následky a  rentu, může se  teoreticky  jednat  o částky ještě  vyšší. Pokud  jde  o psychickou újmu, bude  ji nutné  doložit,  ideálně lékařskými  zprávami z léčení. Psychickou újmu neboli duševní  útrapy mohou nárokovat i  osoby blízké,  což se může vztahovat  i  na vás.

 

Poradna poškozeného

Pracovní úraz a nárok na ušlou mzdu po skončení pracovní neschopnosti

Dobry den. Stal se mi pracovni uraz 6.3.2013. Nemocenska porad trva. Dvakrat udelana artoskopie zjisteno poskozeni koleniho kloubu stupen2-3. A udelani prediho navrty. Tu praci co jsem delala uz vykonavat nemohu muzete prosim poradit jak mam postupovat dal. A jestli bych mohla zadat o nemoc s povolani. Dekuji za odpoved

Autor dotazu: Seemanova.I

Vážená paní Seemanová,

pokud je váš současný stav následek pracovního úrazu bez vazby na nějaké dřívější zdravotní problémy, a nebudete moci vykonávat dále svoje povolání, je reálné kromě ušlé mzdy během trvání pracovní neschopnosti, nárokovat i dorovnání ušlé mzdy po skončení pracovní neschopnosti, bolestné a hlavně odškodnění za ztížení společenského uplatnění. Bližší detaily vám sdělíme na naší bezplatné lince 800 611 711.

Poradna poškozeného

Odškodnění za zhoršení trvalých následků po pracovním úazu

Dobrý den, v roce 2010 jsem měla pracovní úraz s krční páteři a zlomeným nosem, 4.12.2011jsem dostala jednorázové odškodnění za "Ztížení společenského uplatnění. Od té doby mám neustále bolesti krční páteře,, zejména v zimním a deštivém období, každým rokem jsem od doktora dostala rehabilitaci, která mi pomohla na nějakou dobu .Letos 16. září mi přo manipulaci s těžším nákladem v práci mírně křuplo v krční páteři a od 17. září jsem na neschopence jako pracovní úraz související s pracovním úrazem z roku 2010. Kooperativa-pojištovna mého zaměstnavatele, mi ale sdělila, že to jako pracovní úraz nepovažuje a že se jedná o obecné onemocnění Cervikokatrálního syndromu krčně hrudní krajiny.Přitom můj doctor se I pro zaměstnavatele vyjádřil, že se jedná o pracovní úraz následkem předešlého, děkuji za odpověd', Eva Tomešová,

Autor dotazu: Eva Tomešová

Vážená paní Tomešová,

děkujeme za váš dotaz. Aniž bych viděl konkrétní podklady lze říct, že bude třeba prokázat, že současný stav je zhoršením úrazu z roku 2010. Že je tam lékařsky "měřitelné" zhoršení poúrazového stavu, a že skutečně nejde o onemocnění.

Pokud máte zájem, abychom se na to podívali a případně prověřili možný další postup, zašlete nám kopii záznamu o úrazu a hlavně příslušené lékařské zprávy včetně té, kde lékař potvrzuje, že jde o "pokračování" a "zhoršení" následků úrazu z roku 2010 a nikoliv o onemocnění, a rovněž také veškerou komunikaci s pojišťovnou včetně jejich zamítavého vyjádření. Následně můžeme zapojit naše znalce a doporučit optimální strategii pro uplatnění vašich nároků. Jak vás současná situace limituje co se týká pracovního uplatnění? Jak dlouho má ještě pokravat vaše léčení?

Poradna poškozeného

Odškodnění trvalých následků za pracovní úraz

Pracuji jako dělník v zemědělství, a při sklizni brambor mě přejel kolega v kombajnu. Mám vážné trvalé následky. Zaměstnavatel je můj kamarád, akorát nemáme moc rádi papírování, proto budeme rádi, když nám s vyřízením nároku někdo pomůže.

Autor dotazu: David K.

Vážený pane Davide,

Děkujeme za váš dotaz, naši kolegové vás budou kontaktovat s termínem osobní schůzky. Je rozumné řešit tyto záležitosti přes specialisty na náhradu škody. Kromě jasných nároků jako je například ušlá mzda, jsou zde nároky jako ztížení společenského uplatnění, kde hraje velkou roli kvalita lékařského posudku. Od toho se totiž bude odvíjet celkové odškodnění. Rovněž bude zásadní posouzení následků vašeho pracovního úrazu po stránce společenské, protože v některých případech lze dosáhnout zvýšení odškodnění nad základní rámec daný vyhláškou Ministerstva zdravotnictví.

Poradna poškozeného

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím