Ostatní

Zde naleznete odpovědi na dotazy, které nespadají do ostatních kategorií. Jedná se například o úrazy při sportu zaviněné jinou osobou,  úrazy na školních výletech, a další.

 


Vážný úraz na sjezdovce v Rakousku

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jakou přibližnou výši odškodnění můžeme žádat jako mimosoudní vyrovnání za úraz v alpách, který způsobil jedoucí skůtr po sjezdovce, který jel uprostřed, nebyl vidět přes nerovnost sjezdovky, nebyl nijak označen zvukově či opticky majákem a do kterého jsem narazil při skoku přes nerovnost.
Výsledek 3 zlomené obratle, zlomená stydká kost pánve, a tržná rána na čele nad okem 5 cm, léčení trvalo 2 měsíce ležení jen na zádech a boku bez možnosti sezení či chůze a 1 měsíc rehabilitace. úraz je naštěstí bez následků či porušení míchy ale musím opakovat ročník školy.
Vše máme natočené od svědka s kamerou na helmě.
odkaz na video:

http://www.youtube.com/watch?v=IuTY-qQjpW0

Děkuji za odpověď Jarkuliš

Autor dotazu: Radek Jarkuliš

Dobrý den, 

pokud bude potvrzeno zavinění skůtru, máte nárok na odškodnění podle rakouského práva. Detaily budeme konzultovat s rakouskou advokátkou, se kterou spolupracujeme. V této záležitosti vám budeme kontaktovat telefonicky.

Poradna poškozeného

Fyzické napadení a ztráta zraku

Dobrý den, můj dnes už bývalý přítel při hádce a v alkoholovém opojení vysklil dveře, přičemž se mi jeden ze střepů zapíchl do levého oka a doživotně mě oslepil (vidím na toto oko cca 5%). Vzhledem k tomu, že jsem studentka medicíny, mě toto zranění bude doživotně omezovat i ve výkonu povolání. Mám nárok dostat od něj nějaké odškodnění, i když to neudělal úmyslně, popř.v jaké výši a jakou cestou??? Předem děkuji za odpověď

Autor dotazu: Veronika

Vážená paní Veroniko,

odškodnění určitě uplatňovat lze. Jde však o velmi vážnou záležitost, kterou nelze řešit po e-mailu. Pokud máte zájem o řešení této situace, zavolejte nám na naši bezpaltnou linku 800 611 711  nebo nám na vás pošlete telefonní kontakt, budeme vás během zítřka kontaktovat.

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Napadení a odškodnění za újmu na zdraví

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Navštivili jsme s přáteli jeden noční podnik a při příchodu jsem upadla ze 3 schodů a způsobila si tříštivou zlomeninu holenní kosti jen proto, že neměli označené schody ani světlami ani páskou prostě ničím, byla tam tma a nebyli vůbec vidět. Přijela pro mě sanitka i sanitáři na nich zakopli a odvezli mě do nemocnice, musela jsem na bolestivou operaci, mám v noze 2 šrouby. Opilá jsem nebyla. Léčím se 4 měsíce. Myslíte, že mám nárok na odškodnění od toho podniku? A o jakou částku bych asi tak mohla žádat? Děkuji za odpověď.

Autor dotazu: Marcela

Vážená paní Marcelo,

děkujeme za váš dotaz. Pokud podnik zanedbal právní předpisy týkající se bezpečnosti návštěvníků, tak principiálně nárok na náhradu škody můžete uplatňovat. Je však nutné vše dobře zdokumentovat a prokázat. Fotografie neoznačených schodů, výpovědi svědků, zánam od lékařů z místa, atd.  Mezi základní…

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Odškodnění za úraz při adrenalinovém sportu

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu, jakým způsobem postupovat v otázce nároku na odškodné. V sobotu 13.7.2013 jsem se společnosti specializujíci se na adrenalinové sporty zkákala bungee jumping a následkem špatného zajištění došlo k poškození kotníku. Okamžitě po skoku mi kotník otekl a pořadatel mi poskytli první pomoc formou ledování a elastického ovinadla. Tentýž den jsem navštívila girurgické oddělení v nemocnici mého bydliště, kde mi nohu upevnili do sádry. Prosím Vás tedy o radu jak postupovat v jednání s firmou, která prováděla celou akci a v podstatě, která je zodpovedná za mé zranění.

Děkuji a jsem s pozdravem, Viera Richterová

Autor dotazu: Viera Richterová

Vážená paní Richterová, provozovatel bungee jumpingu bude mít pravděpodobně uzavřenou pojistku odpovědnosti a doporučujeme řešit nárok přímo přes provozovatele, která by vám měla poskytnout součinnost při uplatnění vašich nároků, čili poskytnout informace o pojistce, kterou mají uzavřenou, atd. Pokud nebudete s jejich přístupem…

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Lhůta pro vyřízení odškodnění za pracovní úraz

Do jakého temínu je pojišťovna uhradit částku odpovídají víši odškodnění nemoci s povolání.Lékařský posudek a vše potřebné odesláno Děkuji za odpověď

Autor dotazu: Jitka Macků

Vážená paní Macků, standardní lhůta na vyřízení je 3 měsíce od dodání kompletní dokumentace. Pokud v tomto termínu nebudete mít uspokojivou odpověď pojišťovny, obraťte se na naši bezplatnou linku a s dalším postupem vám pomůžeme.

Poradna poškozeného

Předchozí 1 2 Další

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím