Tag: náklady spojené s léčením

Kdy jde o pracovní úraz?

Zpráva: Dobrý den,

před asi měsícem mě píchlo v podbřišku ve chvíly, kdy jsem v práci zvedal cca 65 kg vážící myčku na nádobí v kartónu a připravoval tím zboží pro dodávku jisté firmě. Tomu píchnutí jsem v ten moment nevěnoval pozornost. Až ponějakém čase (14 dní ), příjdu ráno do práce, připravuji pracoviště k provozu ( rozsvítím a zapnu počítače )a začíná mě pálit břicho. Opět si říkám co jsem měl k jídlu, že by větry, a různým protahováním to celkem brzo odeznělo. Až asi po týdnu, kdy se pálení několikrát opakovalo, jsem objevil bouličku v oblasti podbřišku. Jelikož jsem měl nárok čerpání dovolené vzal jsem si jeden den, že si odpočinu, a břicho se uzdraví. To se nestalo a po návštěvách doktorů a nemocnice s diagnózou kýla jsem již 14 dní v prac. neshopnosti. Dcera, studující ekonomku mě našla, že by to mohl být prac. úraz, a proto Vám píši a prosím o radu. Děkuji

Vomáčko

Autor dotazu: Vomáčko

Vážený pane Vomáčko,

děkujeme za váš dotaz. Pokod došlo k úrazu při výkonu vaší pracovní činnosti, jde o pracovní úraz. Za tímto účelem je třeba kontaktovat co nejdříve zaměstnavatele a celou záležitost zdokumentovat a se zaměstnavatelem jako pracovní úraz řešit, sepsat zánam o úraze, atd. V případě pracovního úraze máte právo na ušlou mzdu, bolestné, náklady spojené s léčením, a některá další práva.  Pokud byste měl s uplatněním vašich práv těžkosti, můžete se na nás obrátit.

Poradna poškozeného

Odškodnění trvalých následků za pracovní úraz

Pracuji jako dělník v zemědělství, a při sklizni brambor mě přejel kolega v kombajnu. Mám vážné trvalé následky. Zaměstnavatel je můj kamarád, akorát nemáme moc rádi papírování, proto budeme rádi, když nám s vyřízením nároku někdo pomůže.

Autor dotazu: David K.

Vážený pane Davide,

Děkujeme za váš dotaz, naši kolegové vás budou kontaktovat s termínem osobní schůzky. Je rozumné řešit tyto záležitosti přes specialisty na náhradu škody. Kromě jasných nároků jako je například ušlá mzda, jsou zde nároky jako ztížení společenského uplatnění, kde hraje velkou roli kvalita lékařského posudku. Od toho se totiž bude odvíjet celkové odškodnění. Rovněž bude zásadní posouzení následků vašeho pracovního úrazu po stránce společenské, protože v některých případech lze dosáhnout zvýšení odškodnění nad základní rámec daný vyhláškou Ministerstva zdravotnictví.

Poradna poškozeného

Náhrada nákladů spojených s léčením

Utrpěl jsem zranění při dopravní nehodě, kterou jsem nezavinil a při léčení jsem musel platit léky, které nebyly hrazené ze systému veřejného zdravotního pojištění. Lze tyto výdaje získat zpátky?

Autor dotazu: Petr V.

Dobrý den, ano tyto výdaje lze získat nazpět za předpokladu, že nejsou tyto nároky již promlčené. Velmi pravděpodobně lze získat i některé další nároky. Prosíme o bližší specifikaci, nebo spíše vám doporučujeme kontaktovat některého z našich spolupracujících advokátů.

Poradna poškozeného

Předchozí 1 2 Další

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím