Tag: úraz kolene

Odmítnutí pojistného plnění za úraz kolene

Utrpěl jsem úraz kolene a tři měsíce jsem se s ním léčil. Jelikož mám uzavřené úrazové životní pojištění, uplatnil jsem nárok na pojistné plnění u pojišťovny. Podle lékaře jsem měl nárok za 70 dní trvání úrazu, při denní dávce 500,-, jsem měl dostat celkem 35.000,-. Pojišťovna mě však vyvedla z omylu, jelikož můj nárok zamítla s tím, že s kolenem jsem se již léčil v minulosti a proto nemám na pojistné plnění nárok. Odmítla plnit, údajně v souladu se zákonem. Nechci to tak nechat. Nejde o nijak vysokou částku, ale jde mi o princip. Na co si potom platit úrazové pojištění?

Autor dotazu: Radim P.

Konkrétní posouzení bude záležet na analýze pojistných podmínek vašeho pojištění. Je velmi dobře možné, že pojišťovna postupuje v rozporu se zákonem o pojistné smlouvě. Ne všechna ustanovení pojistných podmínek mají totiž přednost před tímto zákonem. Pokud jste nezamlčel žádné podstatné informace o vašem zdravotním stavu, máte vysoké šance na získání plnění.

Poradna poškozeného

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím