Životní pojištění

Pojišťovny prodávají pojistky, a potom hledají výmluvy, proč nebudou plnit nebo budou plnit méně. To platí zejména pro oblast životních a úrazových pojistek. Pomáháme klientům získat to, na co mají právo.

 

Někteří poradci prodávají pojištění (známé jako investiční životní pojištění) jako spoření a připravují klienty o desítky, někdy i stovky tisíc korun. Pomáháme klientům získat tyto peníze zpátky.

 


Investiční životní pojištění a odškodnění od poradce

Dobrý den,
v roce 2012 jsem si uzavřel Životní pojištění PROFI Invest u České pojišťovny prostřednictvím společnosti OVB, kde jsem v té době začínal působit, na smlouvě jsem vedený jako tipař (dnes již u společnosti samozřejmě nepůsobím). Produkt mi byl představen jako kvalitní nástroj na zhodnocení vložených prostředků a také jako dobrý prostředek pro rozjezd mé kariéry.
Smlouva byla nastavená, jak jsem v nedávné době zjistil zřejmě tím nejhorším možným způsobem. První dva roky činilo pojistné 45.000,- ročně a poté bylo sníženo na 500,- měsíčně. Což, jak mi bylo sděleno na pobočce, znamená v podstatě ztrátu veškerých finančních prostředků.
Bylo mi doporučeno kontaktovat Českou národní banku s žádostí o zrušení smlouvy a vrácení veškerých finančních prostředků z důvodu neposkytnutí veškerých informací a neetického jednání.
Také se mě kontaktovala jedna nejmenovaná společnost zabývající se vymáháním peněz z těchto smluv (samozřejmě za provizi).
Je tedy nějaká osvědčená cesta jak se domáhat vrácení finančních prostředků či jakým způsobem bych měl dále pokračovat.
K dispozici mám smlouvu: Životní pojištění PROFI Invest, formulář: Protokol – Zjištění potřeb zájemce o pojištění (zde v podstatě došlo k Mis-sellingu, jelikož je logické, že bych si záměrně nepřipravil o vlastní peníze, tedy že bych danou smlouvu uzavřel, pokud bych měl kompletní a správné informace) a formulář: Sběr dat pro zjištění a vyhodnocení potřeb klienta.
S pozdravem
Martin K.

Autor dotazu: Martin Kreysa

Vážený pane Martine,

děkujeme za váš dotaz. Podobných případů jsme vyřešili za poslední dva roky desítky a pro naše kliety jsme vymohli z podobných smluv několik milionů korun. Klienti prakticky vždy dostanou svoje peníze zpátky. Pokud jste byl v rámci OVB jako poradce nebo i jen tipař aktivní, je pozice pro vymáhání odškodnění…

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Škoda způsobená finančním poradcem

Nepoctivé finanční poradenství o investičním životním pojištění (momentální ztráta cca 183000Kč).Děkuji za odpověď. Michal Peroutka

Autor dotazu: Michal

Vážený pane Peroutko,

pro posouzení, zda jste byl poškozen jednáním finančního poradce, a lze uvažovat o nárokování odškodnění, bude nutné doložit záznam z jednání s poradcem, pojistnou smlouvu včetně pojistných podmínkek a přehled dosud zaplacených plateb, jakož i podrobnější popis jednání s poradcem. 

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Neodborné finanční poradenství

Dobrý den, před 2 lety a 2 měsíci jsem uzavřela životní pojistku. Bohužel jsem po roce a půl, kdy jsem měla nastaveno roční placení pojistného přišla na to, že jsem byla pojišťovačkou podvedena. Při osobním jednání mi sdělila, že si u nich mohu uzavřít životní pojištění zhruba kolem 300 Kč měsíčně a při něm mohu mít spoření s 4 % úrokem a že po 3 letech mohu smlouvu vypovědět bez jakýchkoli sankcí. Rozhodla jsem si tedy za těchto podmínek spořit měsíčně poměrně vysokou částku v řádu několika tisíc korun. Nejprve jsem zjistila, že úroková sazba není 4 %, ale pouze 2 %. Když jsem se tedy začala zajímat o tom, jak mohu pojištění ukončit, přišel mi z pojišťovny dopis, že výše odbytného je prakticky 100 % peněz, které jsem jim kdy poslala. Výši odbytného po 3 letech mi pojišťovna odmítla sdělit a po 2 měsících od žádosti sdělení výše odbytného mi přišel dopis, že mi odbytné mohou sdělit vždy jen k aktuálnímu datu. Jediné východisko momentálně vidím v tom, zrušit placení "spořící" části pojištění a pokračovat jen v základní životní pojistce. Mohu po několika letech placení takto sníženého placení pojistného očekávat, že se bilance výše odkupného zlepší? Bohužel s podvodem asi nic neudělám, jelikož informace jsem takto dostala pouze mezi 4 očima a je to tvrzení proti tvrzení.

Autor dotazu: Tereza K.

Vážená paní Terezo,

děkujeme za váš dotaz. Neviděl bych to tak černě. Z toho co píšete to vypadá tak, že pojišťovačka porušila svoje povinnosti dle zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích a na základě toho lze uvažovat o nároku na náhradu škody. Docela se nám daří s podobnými praktikami úspěšně bojovat.

Pro posouzení…

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Ukončení životního pojištění výpovědí nebo dohodou

Mám dotaz ohledně zrušení smlouvy mého životního pojištění. Smlouva se platí měsíčně, takže mě zajímá, proč bude zrušena až příští rok. Vím, že je to výročí smlouvy, ale není mi to úplně jasné, když výpověď by měla být 6ti týdenní, nebo se pletu? Co se stane, když teď přestanu platit?

Autor dotazu: Jaroslav N.

Podle zákona o pojistné smlouvě je možné pojištění vypovědět 6 týdnů před koncem pojistného období, ke kterému zaniká. Důležité je však vědět, co je to pojistné období. Standardně je za pojistné období považováno období, na které se platí pojistné. Platí-li se smlouva měsíčně, je pojistné období měsíc. Pojistné podmínky však mohou stanovit,…

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Odmítnutí pojistného plnění za úraz kolene

Utrpěl jsem úraz kolene a tři měsíce jsem se s ním léčil. Jelikož mám uzavřené úrazové životní pojištění, uplatnil jsem nárok na pojistné plnění u pojišťovny. Podle lékaře jsem měl nárok za 70 dní trvání úrazu, při denní dávce 500,-, jsem měl dostat celkem 35.000,-. Pojišťovna mě však vyvedla z omylu, jelikož můj nárok zamítla s tím, že s kolenem jsem se již léčil v minulosti a proto nemám na pojistné plnění nárok. Odmítla plnit, údajně v souladu se zákonem. Nechci to tak nechat. Nejde o nijak vysokou částku, ale jde mi o princip. Na co si potom platit úrazové pojištění?

Autor dotazu: Radim P.

Konkrétní posouzení bude záležet na analýze pojistných podmínek vašeho pojištění. Je velmi dobře možné, že pojišťovna postupuje v rozporu se zákonem o pojistné smlouvě. Ne všechna ustanovení pojistných podmínek mají totiž přednost před tímto zákonem. Pokud jste nezamlčel žádné podstatné informace o vašem zdravotním stavu, máte vysoké šance…

Přečtěte si celou odpověď našich právníků

Poradna poškozeného

Předchozí 1 2 3 Další


Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím