Tag: dopravní nehoda

Těžký úraz na skůtru

Dobrý den,
můj manžel 44 let měl 26,4.2015 vážnou dopravní nehodu. Při cestě domů na skutru byl sražen autem v plné rychlosti. Viník z nehody ujel a neposkytl první pomoc. Proti vyníkovi bylo zahájeno trestní stíhání a čeká se na další vyšetřování. Manžel má vážné poranění hlavy,dosud leží v komatu. Nevím co v takové situaci mám podniknout,prosím o radu.
Děkuji Kováčová

Autor dotazu: Dana Kováčová

Vážená paní Kováčová,

pokud váš manžel není schopen komunikovat, bude nutné požádat soud o přidělení opatrovníka, kterým můžete být vy. Bude nutné zařídit spoustu záležitostí. V této situaci bude nejlepší domluvit se na osobní schůzce, kde probereme veškeré detaily. Naši kolegové z právního oddělení  vás budou během odpoledne kontaktovat.

Poradna poškozeného

Odškodnění za újmu při dopravní nehodě

Dobrý den chtěla bych se zeptat pritel měl nehodu 18.7.2014 když jel z pohovoru paní ho sundala autem kdyz jel na motorce pani dostala podminku 2 roky pritel podstoupil operaci mel otevrenou zlomeninu berce od pojišťovny mu byla vyplacena castka necelych 50tisic letos v dubnu podstupoval tu samou operaci kvuli spatnemu srustani chci se zeptat na co vse ma narok zadame o náhradu ztráty na výdělku jel z pohovoru a mel nastoupit 1.8.2014 mame i smlouvu od zaměstnavatele zadame znovu i o bolestne, muzeme zadat psychickou ujmu , , ztíženíspolečenského uplatnění a zvyseni bolestného? Pritel je od 18.3.2015 invalidnim Děkuji pěkně Iva Schwarzerová

Autor dotazu: Iva

Dobrý den,

ano, všechny  nároky,  které  uvádíte,  může  váš  přítel  uplatňovat, a  to včetně ušlé mzdy  z pracovního  poměru a některé  další  nároky jako např.  ošetřovné, cestovné,... U uplatnění  nároků z uzavřené, ale nerealizované  pracovní smlouvy,  je však  třeba zjistit více  informací, a  podle  toho  zvolit  strategii pro uplatnění  nároku na ušlou mzdu.  V daném  případě jen ušlá mzda  za  dobu  do uznání  invalidního  důchodu,  odškodnění za vytrpěnou bolest  a náklady související s léčením budou zřejmě v řádu  několik set tisíc korun.  Pokud  jde o odškodnění za trvalé  následky a  rentu, může se  teoreticky  jednat  o částky ještě  vyšší. Pokud  jde  o psychickou újmu, bude  ji nutné  doložit,  ideálně lékařskými  zprávami z léčení. Psychickou újmu neboli duševní  útrapy mohou nárokovat i  osoby blízké,  což se může vztahovat  i  na vás.

 

Poradna poškozeného

Pracovní úraz na služební cestě

Pracuji ve stavební firmě ,pracovali jsme asi 150 km od sídla firmy. Při jízdě služebním autem došlo k dopravní nehodě kde jsem byl jako spolujezdec jsem v pracovní neschopnosti . Zaměstnavatel tvrdí,že nejde o prac. úraz , protože jsem ještě nebyl v práci . Myslím ,že pokud jsem byl ve služ. autě již jsem v práci byl. Chtěl jsem se zeptat kde je pravda.Děkuji za odpověď Lukeš

Autor dotazu: Lukeš Jan

Vážený pane Lukeši,

pokud došlo k úrazu na služební cestě, půjde o pracovní úraz. Vzhledem k aktuálně platné právní úpravě však bude pro vás mnohem výhodnější řešit vaše nároky podle nového občanského zákoníků, a nikoliv v režimu pracovního práva.  Našim klientů dokážeme za úrazy při dopravních nehodách získat mnohem vyšší odškodnění, než když řeší svoje práva sami. Podívejte se na reference našich klientů na našich stánkách www.eucs.cz.

Pokud máte zájem, abychom vám s řešením vašich nároků pomohli, můžete mi napsat nebo přímo zavolat.

Poradna poškozeného

Odškodnění za újmu na zdraví po dopravní nehodě

Dobry den, mam dotaz v cervnu 2014 jsem mela autonehodu kterou jsem nezavinila, pan ktery zpusobil nehodu mel mikrospanek. Utrpela jsem tristivou zlomeninu ruky, tristivou zlomeninu klicni kosti, zlomeninu nohy pod kotnikem, zlomeninu zebra, hrudni kosti, pohmozdeni plic a jater. V cervnu jsem podstoupila operaci lokte kde jsem mela draty a dlazku a srouby, operace nohy mam tam 4 srouby, operace klicku kam jsem dostala drat. V zari mi vyndali drat z klicku, po vyndani dratu se mi rozjela zlomenina klicni kosti. Za tyto operace jsem dostala bolestne ve vysi 79800 kc, jinak mi doplaci ponistovna usly zisk a proplaci naklady spojene z lecbou. V breznu 2015 jsem podstoupila opet operaci klicni kosti kam jsem dostala dlazku asi 11cm se srouby do kosti a z panve mi brali step, byla to bolestiva operace nemohla jsem na nohu skoro 3 tydny, ted se mi ale pridali dalsi komplikace, po operaci klicku a ruky kde mi vyndali draty z lokte, spatne citim celou ruku. Mam poskezene nervy vedouci celou rukou od ramene dolu az k palci a na palci ten posledni clanek mi jakoby trpne. Misto po odebrani stepu mam v trisle hodne citlive a cast stehna necitlive. Beru leky z neurologie. Moje otazka zni, muzu si narokovat od pojistovny pana ktery mizpusobil nehodu bolestne na tu operaci ktera byla letos v breznu? Jsem vyrazena ze sveho osobniho zivota skoro deset mesicu a co spolecenske uplatneni? Nevim poradne na co mam narok, je to moje prvni zkusenost. Vlastne jsem rada, ze jsem to vubec prezila. Diky Drabkova Alena

Autor dotazu: Alena Drabkova

Vážená paní Drábková,

děkujeme vám za váš dotaz. Zcela určitě je možné nárokovat i odškodnění za vytrpěnou bolest v souvislosti s operací z letošního března. Vzhledem k závažnosti úrazu, který jste utrpěla, je částka necelých 80.000,- Kč poněkud nízká. Od ledna 2014 sice platí nový občanský zákoník a pojišťovny by při odškodnění újem na zdraví měly postupovat podle Metodiky Nejvyššího soudu. Bohužel v  praxi klientům vyplácejí někdy mnohem méně, než na co mají klienti právo.  Nezmiňujete se o tom, že by vám pojišťovna hradila např.  nárok na ošetřovné, který ve vašem případě může činit klidně i částku kolem 10.000,- Kč měsíčně. Zároveň budete mít nárok na odškodnění za ztížení vašeho společenského uplatnění, a některé další nároky jako odškodnění za psychickou újmu, atd. V případě vašeho zájmu jsme přpraveni zajistit vám revizi již uplatněných nároků a zejména uplatnění všech těch dosud neuplatněných. Pro podrobnosti nás neváhejte kontaktovat. 

Poradna poškozeného

Dopravní nehoda v Německu

Dobrý den,

chci se obecně poradit, zda je možné, aby právní zástupce nezletilých pozůstalých (4 a 6 let) po dopravní nehodě požadoval náhradu škody
po viníkovi dopravní nehody v Německu. Jde především o jednorázové odškodnění za úmrtí a současně "rentu" či "výživné" pro nezletilé děti.

Pokud ano, tak bych rád věděl, jak správně postupovat

Děkuji
M. Ludvík

Autor dotazu: Martin Ludvík

Vážený pane Ludvíku,

ano je to možné, můžete to řešit buď přes škodního zástupce pojsititele viníka v ČR nebo přímo v Německu. Pokud nám sdělíte bližší informace, doporučíme vám postup, jak v této situaci nejlépe hájit práva pozůstalých. Máme prověřené partnery, odborníky na náhradu škody, i v Německu.

Poradna poškozeného

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 Další

Napište nám

Ozveme se Vám do 24hodNavštivte oblast svého zájmu


e-pracovniuraz.cz e-dopravninehoda.cz e-nahradaskody.cz e-odskodneni.cz

Kontakt

European Compensation Services s.r.o.

Praha 1, Revoluční 1082/8, PSČ 110 00

Email: info@eucs.cz
Volejte zdarma: 800 611 711

Napište nám
Naše webové stránky používají soubory cookies za účelem zlepšení uživatelské zkušenosti. Pokračováním souhlasíte s nastavením cookies.
Toto nastavení budete moci kdykoliv změnit. Souhlasím