800 611 711 (pondělí–pátek, 8–17)
Volejte zdarma, pondělí–pátek, 8:00–17:00
Chci poradit

Odškodnění po dopravní nehodě

Odškodnění po dopravní nehodě je často úředně a právně náročným procesem. Nevíte, jak postupovat a na co máte nárok po nezaviněné dopravní nehodě? Pomůžeme vám získat odškodnění po autonehodě v plné výši, a to zejména v následujících situacích.

Odborné zastoupení je cestou k maximální náhradě škody. Nechte správné vyčíslení nároků a odškodnění po nehodě na nás.

800 611 711
Volejte zdarma, pondělí–pátek, 8:00–17:00

Nárok na odškodnění při dopravní nehodě

Nárok na odškodnění při dopravní nehodě mají nejen řidiči, kteří dopravní nehodu nezavinili, ale také spolujezdci, chodci nebo třeba cyklisté, kteří při nehodě utrpí jakýkoliv úraz. Jak postupovat a jaká úskalí vás mohou při řešení jednotlivých nároků potkat, najdete níže.

Náhrada škody na zdraví při dopravní nehodě

V první řadě je nutné, abyste ke každé nehodě, u které došlo ke zranění, přivolali policii. Pokud se tak náhodou nestalo, nebo řešíte nárok za svoje příbuzné a nevíte, zda policie byla přivolána, je potřeba se okamžitě s místně příslušnou policií spojit a učinit potřebné kroky, aby nebyly nároky poškozených na odškodnění ohroženy.

Odškodnění po dopravní nehodě má svá pravidla

Odškodnění po dopravní nehodě je pak v praxi uplatňováno nejčastěji přímo u pojišťovny viníka, případně u viníka samotného. A to buď v rámci trestního řízení, které je s viníkem vedeno, nebo pak následně v občanskoprávním sporu.

Poškození musí v rámci trestního řízení uplatnit všechny nebo část svých nároků ještě předtím, než bude u soudu zahájeno hlavní líčení. Pokud není spor o zavinění, bývá efektivnější řešit nároky poškozených přímo u pojišťovny, kde bylo pojištěno vozidlo, jehož provozem byla škoda způsobena.

Výše odškodnění při dopravní nehodě

Výše odškodnění při dopravní nehodě by měla být adekvátní utrpěné újmě. Aby nedošlo k jakýmkoliv problémům s uplatněním nároků, doporučujeme se obrátit na odborníky, kteří vám s řešením situace pomůžou.

Náš tým advokátů a znalců je připraven posoudit individuálně každou situaci a navrhnout nejlepší proces řešení, který povede k získání maximálního odškodnění a případně k uložení trestu viníkovi.

U nehod, které způsobili vaši příbuzní nebo kamarádi, není zájem na potrestání viníka. Ale i v těchto situacích umíme získat z povinného ručení pro poškozené maximální odškodnění. Tento proces jsme schopni zajistit tak, aby uznání viny za nehodu nemělo na řidiče trestněprávní nebo jiné negativní důsledky.

Jak vám pomůžeme?

Naše pomoc při dopravní nehodě

Uplatňovat všechny možné nároky z úrazu při autonehodě není rozhodně nic jednoduchého. V praxi to funguje tak, že pojišťovny se snaží vyplatit pojistné plnění co nejmenší. Řada lidí vůbec netuší, že mají nárok na mnohem vyšší plnění a spokojí se s tím, co jim pojišťovna nabídne.

Proto se vyplatí využít tým odborníků, kteří se na danou problematiku specializují. Náš tým v Poradně poškozeného čítá přes 50 odborníků z řad advokátů, soudních znalců, lékařů, psychologů a dalších specialistů. Od roku 2012, kdy jsme poradnu založili, jsme poradili více než 10 000 z vás a vyhráli jsme více než 1000 sporů.

Právní zastoupení při dopravní nehodě

Poradna poškozeného radí bezplatně lidem, kteří se stali obětí nezaviněné dopravní nehody nebo těžkého pracovního úrazu. V případě potřeby poškozené prostřednictvím svého týmu specialistů zastupuje a pomáhá získat od pojišťovny maximální možné plnění.

Přečtěte si, jak fungujeme a jak vám můžeme pomoci
Proč má zastoupení smysl?

Přečtěte si, jak jsme pro naše klienty získali o 13 000 000 Kč více, než nárokovali sami.

Přečíst článek

Vaše poslední dotazy

3. srpna 2023 Dopravní nehody

Váš dotaz: Dobrý den, druhý týden v květnu mě srazilo vozidlo. Jel jsem na kole na návštěvu ke známým, když mi řidič osobního vozidla nedal přednost a srazili jsme se. Měl jsem otřes mozku, zlomenou ruku a pohmožděné koleno. Poradíte, jak mohu řešit nějaké vyrovnání? Děkuji

Naše odpověď: Z titulu nezaviněné dopravní nehody, kde vystupujete jako poškozený, máte hned několik nároků na odškodnění. Jedná se mimo jiné o náhradu za ztrátu na výdělku, náhradu za škodu na věcech, jako je oblečení či elektronika, stejně tak škodu na vozidle, a dále náhrada za nemajetkovou újmu, kam spadá…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi
28. července 2023

Váš dotaz: Dobrý den, ráda bych se s Vámi poradila. Můj syn jezdí každý den do práce na kole. Před měsícem ho srazilo vozidlo, které mu nedalo přednost. S vážnými zraněnými byl odvezen do nemocnice a je stále hospitalizován s ohledem na komplikované zlomeniny si z nehody pravděpodobně odnese trvalé následky.…

Naše odpověď: Z Vámi zaslaného popisu vyplývá, že by Váš syn měl být označen za viníka dopravní nehody, a to z důvodu nevyužití cyklistické helmy, toto tvrzení považujeme při nejmenším za nepravděpodobné, a to zejména s ohledem na to, že uvádíte, že dopravní nehodu způsobilo vozidlo, které nedalo Vašemu synovi…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi
20. července 2023 Dopravní nehody

Váš dotaz: Dobrý den, do mého vozidla nacouval nákladní vůz. Škoda na vozidle byla totální a zůstala jsem bez vozidla. Pojišťovna mi neschválila zapůjčení náhradního vozidla. Mohu se nějak bránit? Děkuji

Naše odpověď: V případě nezaviněné dopravní nehody, máte nárok na náhradní vozidlo v rozsahu nutném k odstranění následků dopravní nehody, tedy po dobu opravy vozidla, a to za předpokladu, že zapůjčení náhradního vozidla je skutečně nutné, účelné a efektivní. V případě označení škody na vozidle jako totální, pak…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi
6. července 2023 Dopravní nehody

Váš dotaz: Dobrý den, v květnu jsem měl autonehodu. Auto jsem nechal odtáhnout do nejbližšího servisu a po prohlídce likvidátora mi byla oznámena totální škoda na vozidle. Dle závěrů Policie nejsem viníkem, ale poškozeným. Zde dne na den jsem se ocitl bez vozidla, dojíždím do práce a vozím děti do školky do…

Naše odpověď: Ve Vašem případě bude záležet na posouzení konkrétních okolností, zejména kdy došlo k dopravní nehodě a kdy došlo k rozhodnutí pojišťovny o likvidaci škody na vozidle a kdy jste s tímto byl seznámen. Standardně platí, že pojišťovna je povinna k úhradě nákladů na odtah, nákladů na parkovné a…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi

Pomůžeme i vám

Napište nám a společně najdeme vhodné řešení situace

Dobrý den, jak Vám mohu pomoci?
Jana Morávková, vedoucí péče o klienty

Na váš dotaz odpovíme jen vám. Bez vašeho výslovného souhlasu jej nezveřejníme. Naše reakce na váš dotaz je zcela zdarma. Odesláním formuláře se k ničemu nezavazujete. Po přijetí dotazu se s vámi spojíme a upřesníme si další postup.

Kdo Vám radí?

Poradna poškozeného zajišťuje profesionální pomoc v těch nejtěžších životních situacích. Od roku 2012 je provozována specializovanou právní společností European Compensation Services s.r.o., která se zaměřuje na pomoc poškozeným.

Díky poradně naleznete pomoc u více než 50 specializovaných advokátů, soudních znalců, psychologů a lékařů. Za dobu své existence pomohla společnost EUCS již více než 10 000 z vás. Přečtěte si více o společnosti EUCS a o tom, jaké je její poslání.

O poradně

+1 000 000 000 Kč

Našim klientům jsme pomohli získat odškodnění v celkové výši přes 1 miliardu korun. Pomůžeme i Vám.

99,48% úspěšnost

Zúčastnili jsme se více než 1 350 sporů. Pouze v 7 případech jsme museli dát za pravdu pojišťovně.

Naši klienti a jejich zkušenosti

Děkuji celému kolektivu poradny. Měl jsem nezaviněnou havárii se zraněním, viník ujel (ve vysoké rychlosti mi mezi obcemi v zatáčce vyjel do mého pruhu a já už jen snažil abych se trefil mezi stromy kolem cesty, žel tam byl ještě betonový pilíř o který sem zastavil). Policie po měsíci případ odložila. S tím, abych si pořídil do vozu kameru. Kancelář pojistitelů odpověděla, že pokud jsem při nehodě nepřišel o ruku, nohu nebo nebo snad hlavu... odškodné mi žádné nenáleží. Měl jsem zlomený nos, popálenou ruku od airbagu a celkem rozbitou dodávku. Pustil jsem to tedy z hlavy (z té která mi Božím zásahem zůstala tam kde vždy byla) opravu na voze uhradil ze svého a z ran se díky Bohu uzdravil s tím, že jsem to hlavně přežil a život jde dál. Člověk se dost zamyslí a některé věci přehodnotí. Po čase se však situace změnila a měl jsem zdravotní komplikace. Souvislost s nehodou však těžko prokážu a ani sám si nejsem jistý zda to spolu souvisí. Přesto jsem narazil na Poradnu. Po několika emailech a telefonech mě paní Morávková ujistila, že se jim ještě nestalo, že by po nezaviněné havárii se zraněním ještě nikoho pojišťovna neodškodnila. A opravdu. Dostal jsem bolestné. Ještě jednou děkuji. Nebojte se ozvat a poradit se. Jo a tu kameru doporučuju. Může to být právě záznam z ní, který Vám pomůže při setkání s pirátem.
Tomáš Bechný

Zákazník Poradny

Super služby maximální spokojenost
Josef Trávníček

Naprostá spokojenost - serióznost, profesionalita, průběžné informování o vývoji případu - bez nich bychom se svých nároků nedomohli
Radka Havlíková

Při autonehodě mého tatínka mi tato společnost neskutečně moc pomohla. Netušil jsem vůbec na co všechno jako strana poškozených máme nárok. Když jsem si řešil situaci sám, odškodnění bylo téměř nulové a pojišťovny moc nechtěli ani komunikovat. V momentě kdy případ přebrala tato společnost tak odškodnění bylo několikanásobně větší. Peníze jsme dostaly vyplaceny tak jak bylo předem dohodnuto. Po celou dobu nás jako rodinu poškozeného tato společnost vedla a radila co a jak dál a celou situaci a soud řešila za nás což byla obrovská úleva. Za mě obrovské díky této společnosti. Všem vřele doporučuji.
Roman Kumr

Kontaktujte nás

+420 800 611 711

Volejte zdarma od pondělí do pátku mezi 8:00 a 18:00.

info@eucs.cz

Pište kdykoliv. Zpravidla odpovídáme do 24 hodin.

Jeseniova 245/1, Praha

Hlavní kancelář, osobní schůzka možná po předchozí domluvě.

Aby web fungoval jak má…

Povolte, prosím, cookies. Některé z nich jsou nezbytné, o těch dalších se můžete rozhodnout sami. Více informací o cookies najdete zde.

Nastavení cookies

Nastavte si, které cookies si přejete ukládat a které nikoliv. Nastavení můžete kdykoliv změnit. Více informací o cookies najdete zde.