+ 420 800 611 711 (po - pá, 8-18)
Volejte zdarma, pondělí - pátek, 8:00 - 18:00
Chci poradit

Zranění spolujezdce při dopravní nehodě

Nevíte, jak postupovat a na co máte nárok po nezaviněné dopravní nehodě se zraněním? Nechte si poradit od odborníků.

Zraněný spolujezdec ve vozidle

Spolujezdec, který utrpí úraz při dopravní nehodě, má vždy nárok na odškodnění z povinného ručení viníka. Je jedno, zda nehodu zavinil řidič vozidla, ve kterém seděl spolujezdec nebo řidič jiného vozidla.

Pro proces řešení platí totéž co pro případ zraněných řidičů, kteří nebyli viníkem nehody. V případě zraněných spolujezdců je viníkem často rodinný příslušník nebo kamarád poškozeného spolucestujícího. V praxi se setkáváme s laickým názorem, že uplatnění nároků z povinného ručení příbuzného nebo kamaráda mu může nějak uškodit. Toto není pravda a doporučujeme všem spolujezdcům, kteří byli zranění při dopravní nehodě, aby se neobávali uplatňovat nároky na odškodnění. Naši specialisté umí nároky vyřídit v případě potřeby tak, aby to na viníka nemělo negativní dopad.

Plný nárok z odškodnění lze získat i z vlastního povinného ručení, pokud budete zraněni jako spolujezdec a řidič vašeho vozidla bude viníkem. Není rozhodující zda řidič je vaším příbuzným, kamarádem, známým nebo někdo úplně cizí. 

Nárok na odškodnění spolujezdce

Zraněný spolujezdec má nárok na odškodnění vytrpěné bolesti, neboli bolestné, odškodnění za trvalé následky, nárok na ušlý příjem, ošetřovné a nároky spojené s léčením a odškodnění za duševní útrapy neboli psychickou újmu.

Podrobnosti o těchto nárocích najdete na stránce zranění při autonehodě.

Zranění v autobuse nebo jiném prostředku hromadné dopravy – nároky

Nárok na odškodnění za úraz mají například i všichni zranění cestující v autobuse a jiných prostředcích hromadné dopravy, kteří byli účastníky dopravní nehody. Opět nezáleží na tom, zda je viníkem řidič vozidla hromadné dopravy, nebo řidič jiného vozidla. Rovněž spolujezdci na motocyklu mají nárok na plné odškodnění z povinného ručení viníka.

Jak vám pomůžeme?

Naše pomoc při dopravní nehodě

Uplatňovat oprávněné nároky při nezaviněné dopravní nehodě není rozhodně nic jednoduchého. V praxi je běžné, že se pojišťovny snaží vyplatit co nejmenší pojistné plnění. Většina poškozených netuší, že mají nárok na mnohem vyšší odškodnění a spokojí se s tím, co jim pojišťovna nabídne.

Proto se vždy vyplatí využít zázemí odborníků, kteří se na danou problematiku specializují. Náš více než 50členný tým složený z řad advokátů, soudních znalců, lékařů, psychologů a dalších specialistů, je připravený vám stát oporou. Od roku 2012, kdy jsme poradnu založili, jsme poradili více než 10 000 z vás a vyhráli jsme více než 1 000 sporů.

Právní zastoupení při dopravní nehodě

Poradna poškozeného radí bezplatně lidem, kteří se stali obětí nezaviněné dopravní nehody nebo těžkého pracovního úrazu. V případě potřeby poškozené prostřednictvím svého týmu specialistů zastupuje a pomáhá získat od pojišťovny maximální možné plnění.

Přečtěte si, jak fungujeme a jak vám můžeme pomoci
Chci poradit

Proč má zastoupení smysl?

Přečtěte si, jak jsme pro naše klienty získali o 13 000 000 Kč více, než nárokovali sami.

Přečíst článek

Vaše poslední dotazy

15. května 2020 Dopravní nehody

Váš dotaz: Při dopravní nehodě způsobené řidičem se zranil spolujezdec. Jsou náklady s léčením hrazeny z povinného ručení viníka nehody?

Naše odpověď: Vážený pane, ano, standardně lze nároky spolujezdce nárokovat z povinného ručení viníka. Záleží však na mnoho detailech, takže bez znalosti bližších informací Vám nemůžeme poskytnout přesnější informace. Od roku 2014 platí nová pravidla pro odškodňování újem na zdraví a praxe ukazuje, že poškození…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi
2. března 2020 Dopravní nehody

Váš dotaz: Náš syn utrpěl vážná poranění při dopravní nehodě, kterou nezavinil. Byl spolujezdcem na sedadle vedle řidiče. V nemocnici nás oslovila společnost, která nám nabídla, že nás bude zadarmo zastupovat proti viníkovi a jeho pojišťovně. Nabídku jsme přijali. Byli jsme rádi, že nám v té velmi vypjaté…

Naše odpověď: Obecně lze uvést, že krácení 30 % za nepoužití bezpečnostních pásů je velmi tvrdé. V takových situacích se našim advokátům běžně podaří dosáhnout krácení mezi 10 - 20 %. Krácení plnění 30 % - 50 % je běžné v situacích, kdy mezi rozhodující faktory patří alkohol. V nemocnici jste pravděpodobně…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi
1. února 2020 Dopravní nehody

Váš dotaz: Dobrý den, zavinil jsem nehodu, při které byla zraněna jedna pasažérka v druhém voze. Má pohmožděnou krční páteř a prasklý obratel. Druhý den už byla z nemocnice doma. Můžu vědět co mě čeká a na co se mám připravit? Zajímá mě budoucí postup policie, ale i nároky poškozené.

Naše odpověď: Vážený pane, Vladimíre, děkujeme za Váš dotaz. Lze očekávat, že proti Vám bude zahájeno trestní stíhání pro nedbalostní ublížení na zdraví. Podle vážnosti poražení půjde buď o prosté ublížení na zdraví nebo těžké ublížení na zdraví. V obdobných případech je obvyklé, že viník má zájem o podmíněné…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi
12. ledna 2020 Dopravní nehody

Váš dotaz: Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na možnosti odškodnění dopravní nehody. Před půl rokem mě srazilo auto ze skútru, který řídila má sestra. Vinná z této dopravní nehody byla řidička auta a dostala podmínku. Můj úraz je velmi vážný, s dlouhodobým léčením a s trvalými následky. Navíc jsem měla 1. 11.…

Naše odpověď: Dobrý den, můžete uplatnit nárok spočívající v náhradě ušlé mzdě (v některých případech lze dosáhnout zálohových plateb ještě před skončením pracovní neschopnosti). Dále je možné uplatnit ošetřovné čili nárok na náklady spojené s ošetřováním Vaší osoby, nejčastěji jde o výpomoc v domácnosti, kterou…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi

Pomůžeme i vám

Vše řešíme diskrétně. Znění dotazu i naší odpovědi zveřejníme pouze s Vaším souhlasem. Napište nám a společně najdeme vhodné řešení situace.

Kdo Vám radí?

Poradna poškozeného zajišťuje profesionální pomoc v těch nejtěžších životních situacích. Od roku 2012 je provozována specializovanou právní společností European Compensation Services s.r.o., která se zaměřuje na pomoc poškozeným.

Díky poradně naleznete pomoc u více než 50 specializovaných advokátů, soudních znalců, psychologů a lékařů. Za dobu své existence pomohla společnost EUCS již více než 10 000 z vás. Přečtěte si více o společnosti EUCS a o tom, jaké je její poslání.

O poradně

+400 000 000 Kč

Našim klientům jsme pomohli získat odškodnění v celkové výši přes 400 milionů korun. Pomůžeme i Vám.

99,99% úspěšnost

Zúčastnili jsme se 1 358 sporů. Pouze v 7 případech jsme pro klienta nezískali žádné plnění.

Naši klienti a jejich zkušenosti

Dobrý večer, pane Rejmane s vaší prací a ochotou jsme byli velice spokojení a budeme vás všude doporučovat.
Filip K.

Zákazník poradny

Děkuji Vám za projevenou ochotu. Také bych Vám rád poděkoval za Vaše služby a spolupráci. Rád Vás doporučím svým známým.
Filip Zajonc

Zákazník poradny

Kontakt

+420 800 611 711

Volejte zdarma od pondělí do pátku mezi 8:00 a 18:00.

poradna@eucs.cz

Pište kdykoliv. Zpravidla odpovídáme do 24 hodin.

Jeseniova 245/1, Praha

Hlavní kancelář, osobní schůzka možná po předchozí domluvě.

European Compensation Services s.r.o.
Jeseniova 245/1, 130 00 Praha
IČO 24293326, DIČ CZ24293326

Společnost vedená u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou C 193744

EUCS Osobní likvidátor s.r.o.
Jeseniova 245/1, 130 00 Praha
IČO 07471645, DIČ CZ07471645

Společnost vedená u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou C 301580

EUCS Analytics s.r.o.
Jeseniova 245/1, 130 00 Praha
IČO 07968442, DIČ CZ07968442

Společnost vedená u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou C 310708