800 611 711 (pondělí–pátek, 8–17)
Volejte zdarma, pondělí–pátek, 8:00–17:00
Chci poradit

Zranění při dopravní nehodě

Nevíte, jak postupovat a na co máte nárok po nezaviněné dopravní nehodě se zraněním? Nechte si poradit od odborníků.

Na co mám nárok při dopravní nehodě

Pokud jste se stali obětí dopravní nehody, ať už jako řidič nebo spolujezdec, a utrpěli jste jakýkoliv úraz, máte široké spektrum odškodnitelných nároků. Patří mezi ně například bolestné, odškodnění za ztížení společenského uplatnění (trvalé následky), nárok na ušlý příjem, odškodnění za psychickou újmu neboli duševní útrapy nebo ošetřovné a náklady spojené s léčením. 

K jejich získání ale vede trnitá cesta, na které se nedá spoléhat na dobrou vůli pojišťovny. Kontaktujte nás na formuláři níže na této stránce a naši odborníci vám bezplatně pomůžou posoudit vaše nároky.

Jak získat bolestné po autonehodě

Jedním z nároků spojený s ublížením na zdraví je odškodnění vytrpěné bolesti neboli bolestné.

V metodice využívané pro výpočet bolestného se v ČR orientuje jen několik desítek lékařů. Pokud chcete získat od pojišťovny co nejvyšší pojistné plnění, doporučujeme váš nárok na bolestné podložit znaleckým posudkem právě od těchto lékařů. V praxi není výjimkou, že získáte mnohem vyšší plnění, někdy i v řádech několika stovek tisíc korun navíc.

Jelikož dostat se k těmto specialistům není jednoduché a zpravidla se na jejich posudek čeká i několik měsíců, nabízí Poradna poškozeného pomoc se získáním odborného posudku již za pár dnů až týdnů, a to na naše vlastní náklady.

Proč je spolupráce s námi pro vás výhodná

Odškodnění trvalých následků po dopravní nehodě

Odškodnění za ztížení společenského uplatnění, které laicky označujeme jako trvalé následky, se řeší podle závažnosti úrazu ve chvíli, kdy lze následky úrazu považovat za ustálené. Nejčastěji je to zhruba rok po nehodě. Při devastačních následcích, jako je amputace nebo ochrnutí, to může být hned po nehodě, v případě delších rehabilitací je možné je řešit třeba až dva někdy tři roky od nehody.

U odškodnění trvalých následků platí dvojnásob, že se vyplatí podložit vaše nároky znaleckým posudkem. Špatně vyčíslené trvalé následky vám mohou způsobit velké finanční ztráty. Někdy až v řádu vyšších stovek tisíc a milionů korun.

Doporučujeme uplatňovat nárok na odškodnění také se specializovaným advokátem, který zná judikaturu a dokáže ve spolupráci se soudním znalcem adekvátně hájit práva poškozeného. I s tímto nárokem vám rádi pomůžeme.

Více o trvalých následcích při dopravní nehodě

Uplatněte nárok na příjem ušlý vlivem dopravní nehody 

Za nárok spojený s újmou na zdraví považujeme také ušlý příjem, nejčastěji jde o ušlou mzdu ze zaměstnání nebo ušlý zisk z podnikání. A to jak během pracovní neschopnosti, tak případně i po jejím skončení, a to do výše 100 % jako dosahoval poškozený před nehodou.

U zaměstnanců je výpočet jednodušší, vychází se z průměrné mzdy za určité období před nehodou. U podnikatelů je to složitější. Tam se řeší ušlý zisk a je několik metod, jak ušlý zisk vypočítat. Naši advokáti ve složitějších případech spolupracující se soudními znalci, kteří se na výpočet ušlého zisku specializují. Vždy tak dokážeme společnými silami zajistit, aby ušlý příjem byl vyčíslen a uplatněn způsobem nejvýhodnějším pro poškozeného.

Zjistěte, jak pracujeme

Ošetřovné a náklady spojené s léčením

Zranění po nehodě si často vyžaduje rekonvalescenci, a znamená určité omezení v zajišťování základních potřeb včetně péče o domácnost. I když je péče zajišťována rodinou a nikoliv profesionálními sociálními pracovníky, mají poškození, resp. jejich rodinní příslušníci, nárok na úhradu času stráveného tímto ošetřováním. V praxi se jedná o desítky tisíc korun.

Pokud je však ošetřování nutné poskytovat i po ustálení následků úrazu, někdy i dlouhé roky po nehodě, jsou částky za ošetřovné mnohem vyšší a mohou v celkovém součtu dosahovat milionů korun. To je v případě, kdy se s pojišťovnou podaří vyjednat výhodná jednorázová kapitalizace tohoto nároku.

Poškození mají dále nárok na úhradu všech nákladů na léky a zdravotní pomůcky spojené s léčením. Rovněž mají nárok na úhradu lékařské péče, která není hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Tento nárok je však potřeba předem konzultovat s pojišťovnou. Je nutné dostatečným způsobem prokázat jeho nezbytnost. Totéž platí například i pro náklady, které je nutné v souvislosti s následky nehody vynaložit pro nutné stavební úpravy v domácnosti jako je bezbarierový přístup a podobně.

Posledním nárokem spojeným s léčením je nárok na úhradu nákladů na cestování spojené s léčením následků úrazu po nehodě. Proplácí se buď náklady na hromadnou dopravu nebo náklady na benzín a opotřebení vozidla, kterým k lékařům jezdíte.

Odškodnění za psychickou újmu po autonehodě

Jde o nárok na odškodnění za utrpení osob blízkých zraněnému. V praxi jde například o odškodnění pro dceru, která psychicky trpí v důsledku vážného úrazu svojí matky, nebo svého dítěte. Duševní útrapy mohou ale nárokovat například i manželé vzájemně, kteří utrpí úraz při nehodě společně.

Duševní útrapy jsou velmi individuální nároky, které je nutné správným způsobem vyjádřit a uplatnit. Jedná se o popis vztahu se zraněným, informace o detailech jejich soužití, intenzitě citových vazeb, společně tráveném čase, vzájemné materiální nebo citové závislosti, a celá řada dalších podrobností, které ve výsledku vyjadřují újmu, která poškozeným vznikla.

Odškodnění za duševní útrapy za úrazy se pohybuje v řádech desetitisíců až několik stovek tisíc korun. Vše záleží na vyjádření vzniklé újmy. Bohužel nejde o jednoduché situace. Ani právně, a už vůbec ne emočně. I s těmito nároky vám můžeme pomoct, přečtěte si jak.

Jak vám pomůžeme?

Naše pomoc při dopravní nehodě

Uplatňovat všechny možné nároky z úrazu při autonehodě není rozhodně nic jednoduchého. V praxi to funguje tak, že pojišťovny se snaží vyplatit pojistné plnění co nejmenší. Řada lidí vůbec netuší, že mají nárok na mnohem vyšší plnění a spokojí se s tím, co jim pojišťovna nabídne.

Proto se vyplatí využít tým odborníků, kteří se na danou problematiku specializují. Náš tým v Poradně poškozeného čítá přes 50 odborníků z řad advokátů, soudních znalců, lékařů, psychologů a dalších specialistů. Od roku 2012, kdy jsme poradnu založili, jsme poradili více než 10 000 z vás a vyhráli jsme více než 1000 sporů.

Právní zastoupení při dopravní nehodě

Poradna poškozeného radí bezplatně lidem, kteří se stali obětí nezaviněné dopravní nehody nebo těžkého pracovního úrazu. V případě potřeby poškozené prostřednictvím svého týmu specialistů zastupuje a pomáhá získat od pojišťovny maximální možné plnění.

Přečtěte si, jak fungujeme a jak vám můžeme pomoci
Proč má zastoupení smysl?

Přečtěte si, jak jsme pro naše klienty získali o 13 000 000 Kč více, než nárokovali sami.

Přečíst článek

Vaše poslední dotazy

30. ledna 2024

Váš dotaz: Dobrý den, před týdnem do mě naboural řidič jiného vozidla, který mi nedal přednost. Po nehodě jsem se cítil relativně dobře, a tak jsem odjel domů. Po půl hodině jsem začal pociťovat úporné bolesti hlavy a končetin. Zavolal jsem si sanitku a odjel jsem na vyšetření do nemocnice. Podle lékařů došlo…

Naše odpověď: Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ve Vašem případě bude pro vyplacení odškodného z pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení) viníka dopravní nehody stěžejní, zda disponujete potvrzením o účasti na dopravní nehodě od Policie České republiky (lze si vyžádat) a lékařskou zprávou…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi
29. prosince 2023 Dopravní nehody

Váš dotaz: Dobrý den, měl jsem autonehodu. Pán přijíždějící z vedlejší silnice mi nedal přednost. S ohledem na zranění zad a krční páteře jsem nemohl 2 měsíce pracovat. Pracuji jako OSVČ. Mám vůbec nárok na nějaké odškodné? Děkuji

Naše odpověď: Dobrý den, jako účastník dopravní nehody, která nebyla z Vaší strany zaviněna, můžete na pojišťovně viníka nárokovat majetkovou škodu i nemajetkovou újmu. Do majetkové škody řadíme škodu na vozidle, škodu na osobních věcech jako je například oblečení, doplňky, mobilní telefon či jiná elektronika,…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi
16. listopadu 2023 Dopravní nehody

Váš dotaz: Dobrý den, před měsícem jsem se stala účastníkem dopravní nehody tramvají. Jako cestující jsem byla při nárazu vymrštěna ze sedačky a narazila do sedačky před sebou, vyrazila jsem si dva zuby, zlomila ruku a pohmoždila krční páteř. Jsem velmi aktivní sportovec a bez možnosti pohybu moje psychika…

Naše odpověď: Dobrý den, děkujeme za zadání Vašeho dotazu. Ve Vámi nastíněné situaci vzniká nárok na odškodnění všem cestujícím, kteří utrpěli škodu či nemajetkovou újmu na zdraví. Pro vyplacení odškodného z pojištění odpovědnosti dopravní společnosti provozující tramvaj bude stěžejní, zda disponujete potvrzením…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi
20. října 2023

Váš dotaz: Dobrý den, mého tatínka srazilo na přechodu auto. Utrpěl zlomeninu dolní končetiny, 3 obratlů, otřes mozku. Aktuálně je ještě hospitalizován v pražské nemocnici. Paní, která tatínka srazila mu poskytla všechnu potřebnou pomoc a situace lituje. Policie tatínka žádá o dodání podkladů k detailům…

Naše odpověď: Dobrý den, zprvu je nezbytné zmínit, že Policie České republiky podklady k detailům zranění (jako jsou lékařské zprávy, atp.) vyžaduje pro řádné vyšetření dopravní nehody. Pro objasnění a definování skutku (trestného činu nebo přestupku) hrají totiž mimo jiné klíčovou roli faktory jako jsou…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi

Pomůžeme i vám

Napište nám a společně najdeme vhodné řešení situace

Dobrý den, jak Vám mohu pomoci?
Jana Morávková, vedoucí péče o klienty
Přiložte jen 1 soubor. Další můžete doložit později.

Na váš dotaz odpovíme jen vám. Bez vašeho výslovného souhlasu jej nezveřejníme. Naše reakce na váš dotaz je zcela zdarma. Odesláním formuláře se k ničemu nezavazujete. Po přijetí dotazu se s vámi spojíme a upřesníme si další postup.

Kdo Vám radí?

Poradna poškozeného zajišťuje profesionální pomoc v těch nejtěžších životních situacích. Od roku 2012 je provozována specializovanou právní společností European Compensation Services s.r.o., která se zaměřuje na pomoc poškozeným.

Díky poradně naleznete pomoc u více než 50 specializovaných advokátů, soudních znalců, psychologů a lékařů. Za dobu své existence pomohla společnost EUCS již více než 10 000 z vás. Přečtěte si více o společnosti EUCS a o tom, jaké je její poslání.

O poradně

+1 000 000 000 Kč

Našim klientům jsme pomohli získat odškodnění v celkové výši přes 1 miliardu korun. Pomůžeme i Vám.

99,48% úspěšnost

Zúčastnili jsme se více než 1 350 sporů. Pouze v 7 případech jsme museli dát za pravdu pojišťovně.

Naši klienti a jejich zkušenosti

Chtěla bych vyjádřit velké poděkování EUCS za pomoc, ochotu a vstřícnost po těžké nehodě našeho táty. Ušetřili nám čas a nervy, protože ví, kdy a kam se na koho obrátit, o čemž my neměli ani ponětí. Stačilo jim vždy jen odeslat papíry a oni se o vše postarali a odpověděli na naše dotazy.Mají lidský a profesionální přístup. Děkujeme paní Kaplanové a týmu který s ní spolupracoval, a také všem z EUCS, že tu pro všechny jsou a pomáhají v nelehkých situacích.
I.J.

Rychlý a profesionální přístup. Jasné instrukce a požadavky na dokumentaci, aby firma mohla dosáhnout co nejlepších výsledků.
Marek Klanduch

Moc děkuji za obrovskou pomoc a všem doporučuji. Po srážce mé osoby autem, následné operaci, poté další operace k vytažení šroubů, opakované rehabilitaci a mé bezmocnosti běhat po pojišťovnách/srazil mně ne mou vinou řidič auta, který se nevěnoval řízení/ mi byla doporučena advokátní kancelář EUCS mým ošetřujícím lékařem. Měla jsem obavy, ale vše předčilo má očekávání. Vstřícnost, ochota, rady i milá slova bylo vše nad očekávání. Sama bych to asi nezvládla. Navíc plnění pojišťovny bylo několikanásobně vyšší než jsem očekávala. Proto bych ráda ještě jednou poděkovala celé advokátní kanceláři. Všem doporučuji využít tuto službu.
Vlasta Škývarová

Službu o poskytování služeb při vymáhání nároků, jsem našla na internetu právě ve chvíli, kdy jsem to nejvíc potřebovala. Po dopravní nehodě jsem potřebovala odbornou pomoc. Všechno za mě vyřídili, byli velmi vstřícní,já bych vůbec nevěděla, jak a co dělat.Mám radost, že se mi věnovali, protože sama bych v žádném případě takovou náhradu škody nedosáhla.Mockrát děkuji. J. J.
Jaroslava Jarolíková

Kontaktujte nás

+420 800 611 711

Volejte zdarma od pondělí do pátku mezi 8:00 a 18:00.

info@eucs.cz

Pište kdykoliv. Zpravidla odpovídáme do 24 hodin.

Jeseniova 245/1, Praha

Hlavní kancelář, osobní schůzka možná po předchozí domluvě.

Aby web fungoval jak má…

Povolte, prosím, cookies. Některé z nich jsou nezbytné, o těch dalších se můžete rozhodnout sami. Více informací o cookies najdete zde.

Nastavení cookies

Nastavte si, které cookies si přejete ukládat a které nikoliv. Nastavení můžete kdykoliv změnit. Více informací o cookies najdete zde.