800 611 711 (pondělí–pátek, 8–17)
Volejte zdarma, pondělí–pátek, 8:00–17:00
Chci poradit

Zranění při dopravní nehodě

Nevíte, jak postupovat a na co máte nárok po nezaviněné dopravní nehodě se zraněním? Nechte si poradit od odborníků.

Na co mám nárok při dopravní nehodě

Pokud jste se stali obětí dopravní nehody, ať už jako řidič nebo spolujezdec, a utrpěli jste jakýkoliv úraz, máte široké spektrum odškodnitelných nároků. Patří mezi ně například bolestné, odškodnění za ztížení společenského uplatnění (trvalé následky), nárok na ušlý příjem, odškodnění za psychickou újmu neboli duševní útrapy nebo ošetřovné a náklady spojené s léčením. 

K jejich získání ale vede trnitá cesta, na které se nedá spoléhat na dobrou vůli pojišťovny. Kontaktujte nás na formuláři níže na této stránce a naši odborníci vám bezplatně pomůžou posoudit vaše nároky.

Jak získat bolestné po autonehodě

Jedním z nároků spojený s ublížením na zdraví je odškodnění vytrpěné bolesti neboli bolestné.

V metodice využívané pro výpočet bolestného se v ČR orientuje jen několik desítek lékařů. Pokud chcete získat od pojišťovny co nejvyšší pojistné plnění, doporučujeme váš nárok na bolestné podložit znaleckým posudkem právě od těchto lékařů. V praxi není výjimkou, že získáte mnohem vyšší plnění, někdy i v řádech několika stovek tisíc korun navíc.

Jelikož dostat se k těmto specialistům není jednoduché a zpravidla se na jejich posudek čeká i několik měsíců, nabízí Poradna poškozeného pomoc se získáním odborného posudku již za pár dnů až týdnů, a to na naše vlastní náklady.

Proč je spolupráce s námi pro vás výhodná

Odškodnění trvalých následků po dopravní nehodě

Odškodnění za ztížení společenského uplatnění, které laicky označujeme jako trvalé následky, se řeší podle závažnosti úrazu ve chvíli, kdy lze následky úrazu považovat za ustálené. Nejčastěji je to zhruba rok po nehodě. Při devastačních následcích, jako je amputace nebo ochrnutí, to může být hned po nehodě, v případě delších rehabilitací je možné je řešit třeba až dva někdy tři roky od nehody.

U odškodnění trvalých následků platí dvojnásob, že se vyplatí podložit vaše nároky znaleckým posudkem. Špatně vyčíslené trvalé následky vám mohou způsobit velké finanční ztráty. Někdy až v řádu vyšších stovek tisíc a milionů korun.

Doporučujeme uplatňovat nárok na odškodnění také se specializovaným advokátem, který zná judikaturu a dokáže ve spolupráci se soudním znalcem adekvátně hájit práva poškozeného. I s tímto nárokem vám rádi pomůžeme.

Více o trvalých následcích při dopravní nehodě

Uplatněte nárok na příjem ušlý vlivem dopravní nehody 

Za nárok spojený s újmou na zdraví považujeme také ušlý příjem, nejčastěji jde o ušlou mzdu ze zaměstnání nebo ušlý zisk z podnikání. A to jak během pracovní neschopnosti, tak případně i po jejím skončení, a to do výše 100 % jako dosahoval poškozený před nehodou.

U zaměstnanců je výpočet jednodušší, vychází se z průměrné mzdy za určité období před nehodou. U podnikatelů je to složitější. Tam se řeší ušlý zisk a je několik metod, jak ušlý zisk vypočítat. Naši advokáti ve složitějších případech spolupracující se soudními znalci, kteří se na výpočet ušlého zisku specializují. Vždy tak dokážeme společnými silami zajistit, aby ušlý příjem byl vyčíslen a uplatněn způsobem nejvýhodnějším pro poškozeného.

Zjistěte, jak pracujeme

Ošetřovné a náklady spojené s léčením

Zranění po nehodě si často vyžaduje rekonvalescenci, a znamená určité omezení v zajišťování základních potřeb včetně péče o domácnost. I když je péče zajišťována rodinou a nikoliv profesionálními sociálními pracovníky, mají poškození, resp. jejich rodinní příslušníci, nárok na úhradu času stráveného tímto ošetřováním. V praxi se jedná o desítky tisíc korun.

Pokud je však ošetřování nutné poskytovat i po ustálení následků úrazu, někdy i dlouhé roky po nehodě, jsou částky za ošetřovné mnohem vyšší a mohou v celkovém součtu dosahovat milionů korun. To je v případě, kdy se s pojišťovnou podaří vyjednat výhodná jednorázová kapitalizace tohoto nároku.

Poškození mají dále nárok na úhradu všech nákladů na léky a zdravotní pomůcky spojené s léčením. Rovněž mají nárok na úhradu lékařské péče, která není hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Tento nárok je však potřeba předem konzultovat s pojišťovnou. Je nutné dostatečným způsobem prokázat jeho nezbytnost. Totéž platí například i pro náklady, které je nutné v souvislosti s následky nehody vynaložit pro nutné stavební úpravy v domácnosti jako je bezbarierový přístup a podobně.

Posledním nárokem spojeným s léčením je nárok na úhradu nákladů na cestování spojené s léčením následků úrazu po nehodě. Proplácí se buď náklady na hromadnou dopravu nebo náklady na benzín a opotřebení vozidla, kterým k lékařům jezdíte.

Odškodnění za psychickou újmu po autonehodě

Jde o nárok na odškodnění za utrpení osob blízkých zraněnému. V praxi jde například o odškodnění pro dceru, která psychicky trpí v důsledku vážného úrazu svojí matky, nebo svého dítěte. Duševní útrapy mohou ale nárokovat například i manželé vzájemně, kteří utrpí úraz při nehodě společně.

Duševní útrapy jsou velmi individuální nároky, které je nutné správným způsobem vyjádřit a uplatnit. Jedná se o popis vztahu se zraněným, informace o detailech jejich soužití, intenzitě citových vazeb, společně tráveném čase, vzájemné materiální nebo citové závislosti, a celá řada dalších podrobností, které ve výsledku vyjadřují újmu, která poškozeným vznikla.

Odškodnění za duševní útrapy za úrazy se pohybuje v řádech desetitisíců až několik stovek tisíc korun. Vše záleží na vyjádření vzniklé újmy. Bohužel nejde o jednoduché situace. Ani právně, a už vůbec ne emočně. I s těmito nároky vám můžeme pomoct, přečtěte si jak.

Jak vám pomůžeme?

Naše pomoc při dopravní nehodě

Uplatňovat všechny možné nároky z úrazu při autonehodě není rozhodně nic jednoduchého. V praxi to funguje tak, že pojišťovny se snaží vyplatit pojistné plnění co nejmenší. Řada lidí vůbec netuší, že mají nárok na mnohem vyšší plnění a spokojí se s tím, co jim pojišťovna nabídne.

Proto se vyplatí využít tým odborníků, kteří se na danou problematiku specializují. Náš tým v Poradně poškozeného čítá přes 50 odborníků z řad advokátů, soudních znalců, lékařů, psychologů a dalších specialistů. Od roku 2012, kdy jsme poradnu založili, jsme poradili více než 10 000 z vás a vyhráli jsme více než 1000 sporů.

Právní zastoupení při dopravní nehodě

Poradna poškozeného radí bezplatně lidem, kteří se stali obětí nezaviněné dopravní nehody nebo těžkého pracovního úrazu. V případě potřeby poškozené prostřednictvím svého týmu specialistů zastupuje a pomáhá získat od pojišťovny maximální možné plnění.

Přečtěte si, jak fungujeme a jak vám můžeme pomoci
Proč má zastoupení smysl?

Přečtěte si, jak jsme pro naše klienty získali o 13 000 000 Kč více, než nárokovali sami.

Přečíst článek

Vaše poslední dotazy

17. dubna 2024 Dopravní nehody

Váš dotaz: Dobrý den, minulý týden mě při jízdě na kole vytlačil řidič ze silnice. Byla jsem v šoku a neměla jsem u sebe telefon. Došla jsem tedy k prvnímu domu a požádala o sanitku. Mám zlomenou ruku, pohmožděniny a otřes mozku. Mohu poprosit o radu, jak mám postupovat?

Naše odpověď: Dobrý den, pro uplatnění nároku na náhradu škody a nemajetkové újmy, jež Vám byla jednáním řidiče způsobena hrají klíčovou roli faktory jako jsou intenzita zranění či doba hospitalizace a léčení. Nezbytné je tedy zajistit lékařské zprávy z lékařského ošetření a následných kontrol. Na základě…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi
13. března 2024 Dopravní nehody

Váš dotaz: Dobrý den, v létě jsem se stala účastníkem dopravní nehody. Jiný řidič mě při předjíždění vytlačil ze silnice a já narazila do stromu. Utrpěla jsem zlomeniny dolních končetin, rupturu sleziny a stále se z následků zranění léčím. Poradíte mi, na co mám nárok a jak v tomto případě postupovat? Děkuji

Naše odpověď: Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. V situaci, kterou popisujete, je nezbytné požádat příslušné oddělení Policie České republiky o Protokol o dopravní nehodě. Tento protokol o dopravní nehodě Vám poté bude sloužit jako podklad pro pojišťovnu k vyplacení majetkové škody na vozidle a Vám způsobené…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi
27. února 2024 Dopravní nehody

Váš dotaz: Dobrý den, dcera byla účastníkem dopravní nehody v autobusu veřejné dopravy. Je těžce zraněná a stále leží v nemocnici. Můžete nám poradit, jak máme postupovat? Děkuji

Naše odpověď: Dobrý den, děkujeme Vám za dotaz. Pokud došlo k dopravní nehodě v dopravním prostředku veřejné dopravy a dcera byla v důsledku této nehody zraněna, má nárok požadovat náhradu škody, která jí takto byla způsobena. Zákon obecně říká, že osoba má nárok na náhradu škody, která jí byla způsobena…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi
30. ledna 2024

Váš dotaz: Dobrý den, před týdnem do mě naboural řidič jiného vozidla, který mi nedal přednost. Po nehodě jsem se cítil relativně dobře, a tak jsem odjel domů. Po půl hodině jsem začal pociťovat úporné bolesti hlavy a končetin. Zavolal jsem si sanitku a odjel jsem na vyšetření do nemocnice. Podle lékařů došlo…

Naše odpověď: Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Ve Vašem případě bude pro vyplacení odškodného z pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinné ručení) viníka dopravní nehody stěžejní, zda disponujete potvrzením o účasti na dopravní nehodě od Policie České republiky (lze si vyžádat) a lékařskou zprávou…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi

Pomůžeme i vám

Napište nám a společně najdeme vhodné řešení situace

Dobrý den, jak Vám mohu pomoci?
Jana Morávková, vedoucí péče o klienty
Přiložte jen 1 soubor. Další můžete doložit později.

Na váš dotaz odpovíme jen vám. Bez vašeho výslovného souhlasu jej nezveřejníme. Naše reakce na váš dotaz je zcela zdarma. Odesláním formuláře se k ničemu nezavazujete. Po přijetí dotazu se s vámi spojíme a upřesníme si další postup.

Kdo Vám radí?

Poradna poškozeného zajišťuje profesionální pomoc v těch nejtěžších životních situacích. Od roku 2012 je provozována specializovanou právní společností European Compensation Services s.r.o., která se zaměřuje na pomoc poškozeným.

Díky poradně naleznete pomoc u více než 50 specializovaných advokátů, soudních znalců, psychologů a lékařů. Za dobu své existence pomohla společnost EUCS již více než 10 000 z vás. Přečtěte si více o společnosti EUCS a o tom, jaké je její poslání.

O poradně

+1 000 000 000 Kč

Našim klientům jsme pomohli získat odškodnění v celkové výši přes 1 miliardu korun. Pomůžeme i Vám.

99,48% úspěšnost

Zúčastnili jsme se více než 1 350 sporů. Pouze v 7 případech jsme museli dát za pravdu pojišťovně.

Naši klienti a jejich zkušenosti

Na začátku je vždy neočekávaná a nepříjemná událost. V mém případě nezaviněná dopravní nehoda na motocyklu, kdy mne nepozorná řidička nedala přednost při odbočování. Střet jsem naštěstí přežil, ale s těžkým zraněním, následnou hospitalizací a operacemi, prostě velký životní zlom. Většina z nás, kteří si něčím podobným v životě projde, je ve stavu, kdy se soustředí na léčbu a návrat do života. A už nezbývají síly na jednání s pojišťovnami, řešení odškodného, a vlastně ani netuší na co všechno má nárok. Bylo mi jasné, že se musím obrátit na odborníky v této oblasti. Vyhledal a zvolil společnost EUCS a dnes vím, že to bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě. Již při úvodním tel.rozhovoru s pí Morávkovou, jsem nabyl dojmu, že moje rozhodnutí je správné. Tímto chci poděkovat celému týmu EUCS, že se mne ujal, a řešil za mne veškeré nároky a odškodnění, a také za vstřícný a lidský přístup. Vřele doporučuji tuto společnost všem, které potká podobná výše zmíněná životní událost, na konci bude jen spokojenost.
Pavel Láf

Při nezaviněné nehodě a zranění, které vyžadovalo měsíc domácího léčení pro mně i manžela nás EUCS velmi dobře zastupovala a vedla k tomu co máme zajistit a doložit. Odškodnění z povinného ručení bylo velmi rychlé, vysoké pro nás oba i poškozené vozidlo. Ve chvíli, kdy jste psychicky i tělesně poškozen tak nejste schopný ani ochotný cokoliv řešit kolem nahodilé situace kolem nehody. Nemohli jsme si pomoci navzájem s manželem oba jsme byli vyřazeni z běžného i pracovního života, veškeré síla na cokoliv byla marná. Cílené rady a ochota nám pomoci od EUCS přišla jak na zavolanou a zvládlo se vše i na dálku z postele. Všechny kroky ke svých nárokům a parťáka v těžké a nepříjemné chvíli doporučuji všem.
Naďa Kutilová

Chtěla bych vyjádřit velké poděkování EUCS za pomoc, ochotu a vstřícnost po těžké nehodě našeho táty. Ušetřili nám čas a nervy, protože ví, kdy a kam se na koho obrátit, o čemž my neměli ani ponětí. Stačilo jim vždy jen odeslat papíry a oni se o vše postarali a odpověděli na naše dotazy.Mají lidský a profesionální přístup. Děkujeme paní Kaplanové a týmu který s ní spolupracoval, a také všem z EUCS, že tu pro všechny jsou a pomáhají v nelehkých situacích.
I.J.

Rychlý a profesionální přístup. Jasné instrukce a požadavky na dokumentaci, aby firma mohla dosáhnout co nejlepších výsledků.
Marek Klanduch

Kontaktujte nás

+420 800 611 711

Volejte zdarma od pondělí do pátku mezi 8:00 a 18:00.

info@eucs.cz

Pište kdykoliv. Zpravidla odpovídáme do 24 hodin.

Jeseniova 245/1, Praha

Hlavní kancelář, osobní schůzka možná po předchozí domluvě.

Aby web fungoval jak má…

Povolte, prosím, cookies. Některé z nich jsou nezbytné, o těch dalších se můžete rozhodnout sami. Více informací o cookies najdete zde.

Nastavení cookies

Nastavte si, které cookies si přejete ukládat a které nikoliv. Nastavení můžete kdykoliv změnit. Více informací o cookies najdete zde.