800 611 711 (pondělí–pátek, 8–17)
Volejte zdarma, pondělí–pátek, 8:00–17:00
Chci poradit

Odškodnění po dopravní nehodě

Odškodnění po dopravní nehodě je často úředně a právně náročným procesem. Nevíte, jak postupovat a na co máte nárok po nezaviněné dopravní nehodě? Pomůžeme vám získat odškodnění po autonehodě v plné výši, a to zejména v následujících situacích.

Odborné zastoupení je cestou k maximální náhradě škody. Nechte správné vyčíslení nároků a odškodnění po nehodě na nás.

800 611 711
Volejte zdarma, pondělí–pátek, 8:00–17:00

Nárok na odškodnění při dopravní nehodě

Nárok na odškodnění při dopravní nehodě mají nejen řidiči, kteří dopravní nehodu nezavinili, ale také spolujezdci, chodci nebo třeba cyklisté, kteří při nehodě utrpí jakýkoliv úraz. Jak postupovat a jaká úskalí vás mohou při řešení jednotlivých nároků potkat, najdete níže.

Náhrada škody na zdraví při dopravní nehodě

V první řadě je nutné, abyste ke každé nehodě, u které došlo ke zranění, přivolali policii. Pokud se tak náhodou nestalo, nebo řešíte nárok za svoje příbuzné a nevíte, zda policie byla přivolána, je potřeba se okamžitě s místně příslušnou policií spojit a učinit potřebné kroky, aby nebyly nároky poškozených na odškodnění ohroženy.

Odškodnění po dopravní nehodě má svá pravidla

Odškodnění po dopravní nehodě je pak v praxi uplatňováno nejčastěji přímo u pojišťovny viníka, případně u viníka samotného. A to buď v rámci trestního řízení, které je s viníkem vedeno, nebo pak následně v občanskoprávním sporu.

Poškození musí v rámci trestního řízení uplatnit všechny nebo část svých nároků ještě předtím, než bude u soudu zahájeno hlavní líčení. Pokud není spor o zavinění, bývá efektivnější řešit nároky poškozených přímo u pojišťovny, kde bylo pojištěno vozidlo, jehož provozem byla škoda způsobena.

Výše odškodnění při dopravní nehodě

Výše odškodnění při dopravní nehodě by měla být adekvátní utrpěné újmě. Aby nedošlo k jakýmkoliv problémům s uplatněním nároků, doporučujeme se obrátit na odborníky, kteří vám s řešením situace pomůžou.

Náš tým advokátů a znalců je připraven posoudit individuálně každou situaci a navrhnout nejlepší proces řešení, který povede k získání maximálního odškodnění a případně k uložení trestu viníkovi.

U nehod, které způsobili vaši příbuzní nebo kamarádi, není zájem na potrestání viníka. Ale i v těchto situacích umíme získat z povinného ručení pro poškozené maximální odškodnění. Tento proces jsme schopni zajistit tak, aby uznání viny za nehodu nemělo na řidiče trestněprávní nebo jiné negativní důsledky.

Jak vám pomůžeme?

Naše pomoc při dopravní nehodě

Uplatňovat všechny možné nároky z úrazu při autonehodě není rozhodně nic jednoduchého. V praxi to funguje tak, že pojišťovny se snaží vyplatit pojistné plnění co nejmenší. Řada lidí vůbec netuší, že mají nárok na mnohem vyšší plnění a spokojí se s tím, co jim pojišťovna nabídne.

Proto se vyplatí využít tým odborníků, kteří se na danou problematiku specializují. Náš tým v Poradně poškozeného čítá přes 50 odborníků z řad advokátů, soudních znalců, lékařů, psychologů a dalších specialistů. Od roku 2012, kdy jsme poradnu založili, jsme poradili více než 10 000 z vás a vyhráli jsme více než 1000 sporů.

Právní zastoupení při dopravní nehodě

Poradna poškozeného radí bezplatně lidem, kteří se stali obětí nezaviněné dopravní nehody nebo těžkého pracovního úrazu. V případě potřeby poškozené prostřednictvím svého týmu specialistů zastupuje a pomáhá získat od pojišťovny maximální možné plnění.

Přečtěte si, jak fungujeme a jak vám můžeme pomoci
Proč má zastoupení smysl?

Přečtěte si, jak jsme pro naše klienty získali o 13 000 000 Kč více, než nárokovali sami.

Přečíst článek

Vaše poslední dotazy

15. září 2023 Dopravní nehody

Váš dotaz: Dobrý den, rád bych se s Vámi poradil, co mohu žádat. Byl jsem účastníkem nehody, kdy do mě nabouralo vozidlo, které mi nedalo přednost. Řidič neměl dokonce ani oprávnění k řízení motorových vozidel. Utrpěl jsem zlomeniny dolních končetin a pohmožděniny. V tuto chvíli jsem stále v pracovní…

Naše odpověď: Dobrý den, Váš případ je závažný a je důležité zajistit, abyste dostal spravedlivé odškodnění. Pokud řidič neměl řidičský průkaz, je pravděpodobné, že proti němu bude zahájeno trestní řízení za nelegální řízení vozidla a za způsobení nehody. Nemá to však přímý vliv na to, zda se trestní řízení…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi
31. srpna 2023

Váš dotaz: Dobrý den, moje sestra přijela z Canady na návštěvu a neměla platné cestovní pojištění. Během pobytu v ČR měla nehodu v mém vozu, když jí protijedoucí vozidlo nedalo přednost. Utrpěla pohmoždění hrudníku a zlomeniny horních končetin. Jak máme postupovat, máme nárok na nějaké odškodnění? Děkuji

Naše odpověď: Dobrý den, děkujeme za dotaz. Pro řešení případu, jež popisujete, bude i vzhledem ke zranění, k nimž při dopravní nehodě došlo, klíčové, zda byla přivolána Policie České republiky a byl sepsán protokol o dopravní nehodě, z něhož jasně vyplývá, že Vaše sestra není ani z části viníkem dopravní nehody…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi
15. srpna 2023

Váš dotaz: Dobrý den, před týdnem jsem měla autonehodu. Mám zlomenou levou ruku a pohmoždění krční páteře. Aktuálně jsem v pracovní neschopnosti. S ohledem na mou práci cukrářky, nebudu schopna plně pracovat, dokud budu mít sádru. Viník nehody neměl povinné ručení, co mohu dělat? Děkuji

Naše odpověď: Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. Z nezaviněné dopravní nehody, ve které vystupujete jako poškozená Vám plyne několik nároků. Jedná se o náhradu majetkové škody, jako je ztráta na výdělku, náhrada za věcnou škodu a vozidlo, dále náhrady nemajetkové újmy, kam lze zařadit bolestné, ošetřovné,…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi
3. srpna 2023 Dopravní nehody

Váš dotaz: Dobrý den, druhý týden v květnu mě srazilo vozidlo. Jel jsem na kole na návštěvu ke známým, když mi řidič osobního vozidla nedal přednost a srazili jsme se. Měl jsem otřes mozku, zlomenou ruku a pohmožděné koleno. Poradíte, jak mohu řešit nějaké vyrovnání? Děkuji

Naše odpověď: Z titulu nezaviněné dopravní nehody, kde vystupujete jako poškozený, máte hned několik nároků na odškodnění. Jedná se mimo jiné o náhradu za ztrátu na výdělku, náhradu za škodu na věcech, jako je oblečení či elektronika, stejně tak škodu na vozidle, a dále náhrada za nemajetkovou újmu, kam spadá…

Zobrazit celé znění dotazu a odpovědi

Pomůžeme i vám

Napište nám a společně najdeme vhodné řešení situace

Dobrý den, jak Vám mohu pomoci?
Jana Morávková, vedoucí péče o klienty
Přiložte jen 1 soubor. Další můžete doložit později.

Na váš dotaz odpovíme jen vám. Bez vašeho výslovného souhlasu jej nezveřejníme. Naše reakce na váš dotaz je zcela zdarma. Odesláním formuláře se k ničemu nezavazujete. Po přijetí dotazu se s vámi spojíme a upřesníme si další postup.

Kdo Vám radí?

Poradna poškozeného zajišťuje profesionální pomoc v těch nejtěžších životních situacích. Od roku 2012 je provozována specializovanou právní společností European Compensation Services s.r.o., která se zaměřuje na pomoc poškozeným.

Díky poradně naleznete pomoc u více než 50 specializovaných advokátů, soudních znalců, psychologů a lékařů. Za dobu své existence pomohla společnost EUCS již více než 10 000 z vás. Přečtěte si více o společnosti EUCS a o tom, jaké je její poslání.

O poradně

+1 000 000 000 Kč

Našim klientům jsme pomohli získat odškodnění v celkové výši přes 1 miliardu korun. Pomůžeme i Vám.

99,48% úspěšnost

Zúčastnili jsme se více než 1 350 sporů. Pouze v 7 případech jsme museli dát za pravdu pojišťovně.

Naši klienti a jejich zkušenosti

Pro syna vymohli pojistné plnění, o kterém nám pojišťovna neřekla, že je na něj nárok. Po těžké havárii nám to opravdu pomohlo. P.J.
Pavel Jelínek

Po nehodě, kdy pojišťovna viníka začala komplikovat vyplacení ušlé mzdy během mého léčení nesmyslnými požadavky, jsem se rozhodl vyhledat pomoc u EUCS - Poradny poškozených. Tuto službu mi doporučil kamarád mé manželky. Od prvního kontaktu jsem byl velice mile překvapen jejich profesionálním přístupem a férovými podmínkami smlouvy. Díky jejich zásahu jsem neprodleně obdržel náhradu ušlé mzdy, bolestné a dokonce několik dalších náhrad, o kterých jsem ani nevěděl, že na ně mám nárok. Jednat s pojišťovnou na vlastní pěst je v současné době o nervy, zvláště když se člověk zotavuje ze zranění. EUCS mi v této náročné situaci velmi pomohlo. Díky jejich službám jsem mohl podstatnou část starostí pustit z hlavy a nestresovat se zbytečnou administrativou a komplikacemi. Pokud se někdo ocitne ve stejné situaci, velice doporučuji využít služeb EUCS - Poradny poškozených. Jejich profesionální a lidský přístup vás určitě nezklame. Tato recenze je zároveň i výrazem mého vděku za jejich neocenitelnou pomoc. Děkuji vám, EUCS!
Mstanik

Na začátku je vždy neočekávaná a nepříjemná událost. V mém případě nezaviněná dopravní nehoda na motocyklu, kdy mne nepozorná řidička nedala přednost při odbočování. Střet jsem naštěstí přežil, ale s těžkým zraněním, následnou hospitalizací a operacemi, prostě velký životní zlom. Většina z nás, kteří si něčím podobným v životě projde, je ve stavu, kdy se soustředí na léčbu a návrat do života. A už nezbývají síly na jednání s pojišťovnami, řešení odškodného, a vlastně ani netuší na co všechno má nárok. Bylo mi jasné, že se musím obrátit na odborníky v této oblasti. Vyhledal a zvolil společnost EUCS a dnes vím, že to bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě. Již při úvodním tel.rozhovoru s pí Morávkovou, jsem nabyl dojmu, že moje rozhodnutí je správné. Tímto chci poděkovat celému týmu EUCS, že se mne ujal, a řešil za mne veškeré nároky a odškodnění, a také za vstřícný a lidský přístup. Vřele doporučuji tuto společnost všem, které potká podobná výše zmíněná životní událost, na konci bude jen spokojenost.
Pavel Láf

Měla jsem měsíc před Vánoci nezaviněnou havárku, viník nám zrušil auto - bylo na odpis. Měla jsem určité zdravotní komplikace. Poradna Poškozeného mi poradila a následně vše vyřídila s pojišťovnou viníka. Mohu doporučit
Sabina Gold

Kontaktujte nás

+420 800 611 711

Volejte zdarma od pondělí do pátku mezi 8:00 a 18:00.

info@eucs.cz

Pište kdykoliv. Zpravidla odpovídáme do 24 hodin.

Jeseniova 245/1, Praha

Hlavní kancelář, osobní schůzka možná po předchozí domluvě.

Aby web fungoval jak má…

Povolte, prosím, cookies. Některé z nich jsou nezbytné, o těch dalších se můžete rozhodnout sami. Více informací o cookies najdete zde.

Nastavení cookies

Nastavte si, které cookies si přejete ukládat a které nikoliv. Nastavení můžete kdykoliv změnit. Více informací o cookies najdete zde.