+ 420 800 611 711 (po - pá, 8-18)
Volejte zdarma, pondělí - pátek, 8:00 - 18:00
Chci poradit
Všechny novinky

Proč má zastoupení smysl

Správné vyčíslení a uplatnění nároků poškozených je věda. Představíme si tři hlavní důvody, proč je vhodné řešit nároky s odborníky hned od počátku.

1. Pojišťovna vás na vaše nároky sama neupozorní

Dle závažnosti újmy na vašem zdraví a rozsahu škody na majetku, vám vzniká celá řada nároků na finanční kompenzaci od pojišťovny viníka. Pojišťovna vás nicméně na konkrétní nároky sama neupozorní. Odpovědnost za vyčíslení a uplatnění nároků leží zcela na straně poškozeného. Bez odborného zastoupení může být orientace v jednotlivých nárocích obtížná a při špatném postupu v úvodním uplatnění lze nenávratně poškodit šance na vyšší pojistné plnění.

2. Bez znalce se neobejdete

Některé nároky nelze bez posouzení soudního znalce řádně uplatnit. Kapacita soudních znalců a lékařů je však značně omezená a běžný klient je vystaven téměř nepřekonatelné bariéře čekacích lhůt. V rámci Poradny poškozeného spolupracujeme s vlastními prověřenými znalci a lékaři, kteří se věnují klientům Poradny přednostně.

3. Nikde není psané, kolik peněz máte dostat

Uplatnění nároků při dopravních nehodách je určené občanským zákoníkem a u pracovních úrazu zákoníkem práce, a na ně navazujícími právními předpisy. Pojišťovna vám tedy přeneseně nic negarantuje a výše odškodnění je ovlivněna kvalitou vámi dodaných posudků a šikovností vaší argumentace. Rozdíly, mezi tím, jaké odškodnění získá specializovaný advokát a jaké sám klient, jsou často propastné. Obecně platí pravidlo, že u každé nezaviněné dopravní nehody s jakkoli vážným zraněním, se zastoupení vyplatí vždy. U pracovních úrazů je vhodné hledat zastoupení především u vážnějších případů s delší pracovní neschopností, kde může lehce vzniknout spor se zaměstnavatelem.

Jak vypadá zastoupení v praxi?

Patnáctiletý Filip byl sražen na přechodu bezohledným řidičem. Nehoda zanechala na jeho zdraví trvalé následky. Rodina Filipa se pokoušela s pojišťovnou nejprve domluvit sama. I přes vážný stav a naléhavou finanční situaci se rodině nepodařilo zajistit advekvátní nároky z povinného ručení viníka nehody. Obrátili se tedy na odborníky ze společnosti EUCS.

  • V rámci zastoupení Filipa jsme nejprve šikovnou argumentací obstáli s nárokem na zálohové plnění ze soukromého úrazového pojištění. Díky tomu se mohla rodina finančně nadechnout, aby zvládla nákladnou péči o syna.
  • Následně jsme na základě vlastního lékařského posudku rozporovali výši uplatněného bolestného, kde se nám podařilo více jak zdvojnásobit získané plnění.
  • K nejvyššímu navýšení oproti původnímu plnění došlo v oblasti ošetřovného, neboť poškození neuvažovali nad tím, že by mohli nárokovat náhradu na péči o svého syna, když se o něj starají přímo rodiče. Faktem je, že mají v takové situaci nárok na plné odškodnění, jako by vynakládali peníze za profesionální péči, bez ohledu na to, že péči vykonávají svépomocí.
  • Pro rodinu jsme také uplatnili nároky za duševní útrapy, o kterých nebyli předtím informování, v celkové výši 1 200 000 Kč.
  • Stejným příkladem byli i nároky za ztrátu na výdělku, kdy se nám podařilo dosáhnout jednorázové kapitalizace ušlých příjmů ve výši 3 500 000 Kč. Mnoho poškozených si neuvědomuje, že i děti a studenti mohou nárokovat ušlý příjem, pokud se očekává, že je zranění bude doživotně omezovat při výkonu pracovní činnosti.
  • Po ustálení trvalých následků jsme uplatnili nárok na ztížení společenského uplatnění v celkové výši 2 387 238 Kč a doplacení zbývající části plnění z úrazového pojištění do celkové výše 3 840 000 Kč.

Celkově jsme pro Filipa a jeho rodinu získali více jak 13 000 000 Kč. Pokud by rodina postupovala celým procesem samostatně, celkové plnění by bylo zhruba poloviční a především by dorazilo s výraznou časovou prodlevou.

 

Stali jste se obětí nezaviněné dopravní nehody? Řešíte vážný pracovní úraz? Neváhejte se na nás obrátit a pomůžeme vám najít odborné zastoupení.

Další novinky

11. května 2021 Dopravní nehody

Spoluvina při dopravní nehodě. Víte, jak se určuje míra zavinění?

Při vyšetřování dopravní nehody může nastat situace, kdy se poškozený zároveň ocitne v roli…

Pokračovat v čtení
27. dubna 2021 Ostatní události

Jak uplatnit trvalé následky úrazu? Pro pana Milana jsme získali 162 500 Kč navíc

Pan Milan se ve volném čase rád věnoval jízdě na sportovní čtyřkolce. Při jedné z vyjížděk do…

Pokračovat v čtení
13. dubna 2021 Dopravní nehody

Odškodnění po dopravní nehodě: Na co mám nárok a jak postupovat?

Dopravní nehoda může být nejen nepříjemnou událostí, která nám zkomplikuje několik dní nebo týdnů,…

Pokračovat v čtení
Více novinek

Kontakt

+420 800 611 711

Volejte zdarma od pondělí do pátku mezi 8:00 a 18:00.

poradna@eucs.cz

Pište kdykoliv. Zpravidla odpovídáme do 24 hodin.

Jeseniova 245/1, Praha

Hlavní kancelář, osobní schůzka možná po předchozí domluvě.

European Compensation Services s.r.o.
Jeseniova 245/1, 130 00 Praha
IČO 24293326, DIČ CZ24293326

Společnost vedená u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou C 193744

EUCS Osobní likvidátor s.r.o.
Jeseniova 245/1, 130 00 Praha
IČO 07471645, DIČ CZ07471645

Společnost vedená u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou C 301580

EUCS Analytics s.r.o.
Jeseniova 245/1, 130 00 Praha
IČO 07968442, DIČ CZ07968442

Společnost vedená u Městského soudu v Praze pod spisovou značkou C 310708